הותירה בת בפיליפינים כדי להיאבק על הקשר עם בתה שבישראל, חדשות עשר

"רוצה לחבק אותה": א' תגורש מהארץ במהלך המאבק לקשר עם בתה?

עובדת זרה מהפיליפינים הותירה בת אחת במולדתה, כדי לשוב לארץ כשוהה בלתי חוקית ולהילחם על בתה הבכורה שנולדה לאב ישראלי. "מכריחים אותה לבחור בין שתי הבנות שלה"

משפט שלמה בחסות מדינת ישראל: א' היא עובדת זרה מהפיליפינים שהגיעה לישראל באופן חוקי לפני יותר מעשרים שנה, ונאלצת כעת להילחם על הקשר שלה אם בתה שנולדה לאב ישראלי.

לפני כעשור החליטה הבת להגיע לביקור בישראל, ומאז לא שבה לפיליפינים. א' החליטה לפני חמש שנים לשוב לארץ כדי לחדש את הקשר עם ביתה, והותירה מאחור את בתה השנייה תוך שהיא נחשבת בארץ לשוהה בלתי חוקית.כעת החליט משרד הפנים כי היא תגורש בקרוב מהארץ, עוד בטרם הגיע לסיומו ההליך המשפטי שהיא מנהלת כדי לחדש את הקשר עם ביתה.

הותירה בת בפיליפינים כדי להיאבק על הקשר עם בתה שבישראל
 

הותירה בת בפיליפינים כדי להיאבק על הקשר עם בתה שבישראל (חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

3 פצועים בתאונה בין צומת סוסיא לעשהאל; פצועה קשה בעפולה

לראשונה: הסנאט באירלנד הצביע בעד חוק להחרמת ההתנחלויות

ניסיון חדירה בגבול הרצועה; כלי טיס תקף סמוך לחוליית מחבלים

עורכת הדין מיכל פומרנץ שמייצגת את א', אמרה: "המשמעות של ההחלטה של משרד הפנים היא שהוא מכריח אותה לוותר על הבת שלה, מכריח אותה לבחור בין שתי הבנות שלה, כי הוא גם לא מאפשר לה לחזור לבת בפיליפינים ולשוב לפה לאחר מכן".

א' דיברה בגילוי על הפרשה שמטלטלת את חייה, ואמרה בסערת רגשות: "ברגע שאני מתחילה לדבר על הבת שלי אני מתחילה לבכות. אני מתגעגעת אליה כל כך, אני רק רוצה לחבק אותה ולראות אותה. אם אחזור למדינה שלי, לעולם לא אראה שוב את הבת שלי. אני לא אעזוב, אני באמצע. אני נלחמת למענה כאן ויש לי עוד בת בפיליפינים. אני לא אפסיק, אני לא אוותר".

תגובת רשות ההגירה והאוכלוסין: "מהמידע המצוי בידינו לא נמצא כי יש בין א' לבין בתה החיה בישראל קשר כלשהו. בקשותיה לקבל מעמד באפיקים שונים נדחו. לאחר שהייה של חמש שנים שמרביתן ללא אשרה חוקית, לא מצאנו מקום להאריך את שהותה בישראל".