תמונות ראשונות: הנערים שחולצו מהמערה בתאילנד - בבית החולים

סרטון ששודר במסיבת עיתונאים חשף כיצד נראים כמה מהילדים שחולצו מהמערה לאחר 17 ימים שבהם היו לכודים בה. הרופא המטפל מספר כי הנערים "אוכלים כרגיל"

בדרך להחלמה: סרטון שהוצג היום (רביעי) במסיבת עיתונאים בתאילנד חשף כיצד נראים הנערים שחולצו מהמערה לאחר 17 ימים שבהם היו לכודים בה. בסרטון הם נראים במיטות בית החולים, משוחחים עם האחיות. אתמול אמר בכיר במשרד הבריאות בתאילנד כי "טמפרטורת גופם הייתה נמוכה" וכי "ייתכן שהם לקו בדלקת ריאות". ראש משלחת החילוץ אמר כי ירידת רמות החמצן במערה גרמה לאנשי הצוות להאיץ את מבצע החילוץ. מנהל בית החולים טען כי כל הנערים אוכלים כרגיל בשלב זה וכי יזדקקו למנוחה בת חודש בבתיהם לאחר שישוחררו מבית החולים.

בכיר בתחום הבריאות התאילנדי מסר כי הילדים ומאמנם ירדו במשקל בממוצע כשני ק"ג במהלך שהותם במערה, אך כי הם בסך הכול במצב טוב. ראש הממשלה, פראיות צ'אן אוצ'ה, ביקש לתת לילדים זמן להחלים. "הדרך הטובה ביותר היא להניח להם ולתת להם ללמוד", אמר. 

אתמול הסתיים מבצע החילוץ - יומיים לאחר שהחל - עם הוצאת ארבעת הילדים האחרונים שנותרו במערה ומאמן הקבוצה. 

ראש ממשלת תאילנד התייחס לתהליך החילוץ, ואמר כי "בתחילת החילוץ מהמערה ניתנו לילדים כדורים נגד חרדה, בדומה לכדורים שאני נוטל כשאני יורה ברובים". 

בחשבון הפייסבוק של יחידת העילית של חיל הים התאילנדי, אריות הים, פרסמו פוסט נרגש בתום חילוץ הלכודים: "אנחנו לא בטוחים אם זה נס, מדע, או משהו אחר - כל 13 חברי הקבוצה כעת מחוץ למערה".  

הנערים ומאמנם מופרדים מבני משפחתם, כדי שלא ידביקו אותם בזיהומים. הם יצטרכו להישאר עוד לפחות שבוע בבידוד, בזמן שהם מתאוששים ומתחזקים. בינתיים, ביקרו אותם הוריהם מאחורי חלון זכוכית. קשה להעריך עדיין כיצד תשפיע עליהם השהייה הארוכה בבטן האדמה והחילוץ המסוכן בצלילה.