"אל תכסי את הפנים": דיון סוער בעונש המטפלת המתעללת מחיפה

אם הילדים שסבלו מהתעללות מצדה של רחל לוי ביקשה מהשופטת לגזור עליה עונש מאסר בפועל: "לא היה יום שהיא לא נתנה לילדים שלי מכה". המטפלת התנצלה: "לא מבינה מה קרה לי"

שלב הטיעונים לעונש במשפטה של המטפלת רחל לוי מחיפה, שהורשעה בשורה של מעשי תקיפה בשני תינוקות לאחר חשיפת האירועים בחדשות עשר, החל הבוקר (רביעי). הפרקליטות דורשת להטיל עליה עונש של שנתיים עד חמש שנות מאסר בפועל.


האם שילדיה סבלו מההתעללות העידה בדיון וביקשה בתוקף מהשופטת לכלוא את המטפלת. "לא היה יום שהיא לא נתנה לילדים שלי מכה", סיפרה ופרצה בבכי. "כל לילה אני מתעוררת עם הפרצוף שלה". השופטת אורית קנטור, שראתה כי המטפלת מכסה את פניה, פנתה אליה ישירות ואמרה: ״תורידי את המטפחת מהפנים אנחנו לא במדינה אסלאמית״.

עוד בחדשות עשר:

גופת גבר נמצאה ברכב שעלה באש בנתניה; אין חשד לפלילים

רצח אופירה חיים: הגרוש הודה במעשה; בנותיה הביעו בו תמיכה

המאבק בעבירות התנועה: המשטרה החלה להשתמש ברחפני תיעוד

 תיעוד ממצלמת האבטחה בה נראית לוי מתעללת בתינוקורת
 

תיעוד ממצלמת האבטחה בה נראית לוי מתעללת בתינוקות (חדשות עשר)

 

לוי בעדותה בדיון התנצלה על העבירות המיוחסות לה. "מאז המקרה אני לא חייה או מחייכת", ציינה. "אני לא מבינה מה קרה לי, אולי הלחץ והמצב הכלכלי גרמו לי לעשות את זה". היא אף ביקשה את סליחת המשפחה ואמרה "אני אוהבת אתכם".

לפני כארבעה חודשים המטפלת הורשעה בתקיפה של שני תינוקות שבהם טיפלה בחיפה. תיעוד מעשיה של לוי, שצולם במצלמות האבטחה שהתקינו ההורים בבית, נחשף בחדשות עשר לפני שלוש שנים. בסרטון ניתן לראות כי היא תוקפת שוב ושוב את שני הילדים - בת שלוש ובן שבעה חודשים. למרות שתחילה הכחישה המטפלת את המיוחס לה, היא הודתה בבית המשפט במעשיה.