אופירה חיים , חדשות עשר

רצח אופירה חיים: הגרוש הודה במעשה; אחת הבנות חשודה במעורבות

מעצרו של הגרוש, שהורשע בעבר באיומים על חייה של בת ה-54 מתל מונד, הוארך בשבוע. בנותיה הביעו באב תמיכה: "עוד לא יודעים כלום". מראשית החקירה: הבדלים בגרסות הנחקרים

  • פורסם ב:
  • 11/07/2018 11:24
  • |
  • עודכן ב:
  • 11/07/2018 13:02
  • |
  • כתבים:
  • מאור צור

התפתחות בפרשת הרצח של אופירה חיים: דוד חיים, הגרוש של בת ה-54, שהורשע בעבר באיומים על חייה, הוא החשוד המרכזי בפרשה. בדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה נמסר כי הוא הודה במעשה, ובית המשפט הורה על הארכת מעצרו בשבוע. בית המשפט הורה על שחרורה של אחת מהבנות, החשודה במעורבות ברצח, למעצר בית של שבוע, אולם נעתר לבקשת המשטרה והורה על עיכוב ביצוע עד למחר בשעות הצהריים. 

"על פי האינטואיציה השיפוטית שלי, מדובר בחשד סביר שבו הראיות קשות מאוד להוכחה", הסביר השופט, "הארכת מעצר איננה העונש, והצורך לחקור אותה יתקיים במקרה זה אם תהיה במעצר בית.  מצבה של החשודה שנמצאית לפניי מבחינה ראייתית שונה בתכלית ממצבו של האב החשוד, וזאת ככל הנכון לעת הזו. אם הדברים ישתנו תהיה אפשרות לבקשת מעצר מחודשת".

דוד חיים בבית המשפט
 

הגרוש חיים בבית המשפט(חדשות עשר )

 

בפתח הדיון, בנותיה של חיים הביעו תמיכה באביהן, שנמצא על ספסל החשודים, וסימנו לו כי הן אוהבות אותו. הבת עדיה אמרה לחדשות עשר: "הגענו לתמוך באבא שלנו כי כרגע עוד לא יודעים כלום. מבקשים שתניחו לנו, אנחנו נכנסים לשבוע אבל".

מי שגילה את הבור בו נמצאה גופתה של חיים הוא החתן שלה, ששם לב לבור בחצר, חפר שם, אבל כנראה שלא מספיק עמוק. שלשום הוא ניגש למשטרה וסיפר על הבור. על פי ההערכה, המניע לרצח הוא סכסוך משפחתי על רקע כספי.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

טראמפ בפתח פסגת נאט"ו: "גרמניה היא בת ערובה של רוסיה"

עירוי קטלני: אחות יפנית חשודה שהרעילה למוות עשרות מטופלים

בת 56 נמצאה בדירה ברמלה במצב קשה; בנה נעצר בחשד לתקיפה

מתחילת הפרשה עלה החשד בקרב חוקרי המשטרה כי כמה מבני המשפחה של חיים מסתירים מידע ואף מוסרים גרסות סותרות, וכבר בימים הראשונים שמו לב החוקרים להבדלים בין גרסות הנחקרים. כזכור, חיים הוזמנה לכנס חברי-פוליטי באחד היישובים שבאזור תל מונד, אבל לא הגיעה אליו. מכוניתה נשארה בחניה שליד ביתה ומאז אבד איתה הקשר.

חצר הבית של אופירה חיים בה נמצאה גופתה
 

חצר הבית של אופירה חיים בה נמצאה גופתה (חדשות עשר)

 

בנותיה הגישו תלונה במשטרה, וציינו כי לא ידוע להן על קשר שקיים בין אמם לעבריינים. בעקבות הערכת מצב שבוצעה אתמול במשטרה, הגיעו הבוקר שוטרים וצוותי זיהוי פלילי לבצע חיפוש וחפירות סמוך למקום מגוריה, שבמהלכם כאמור, נמצאה גופתה - שנשלחה לזיהוי סופי במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

לאחר איתור הגופה אמרה איילה ג'יבלי, אחותה של חיים: "אני בשוק, אני יודעת מה קרה אבל לא מאמינה". ג'יבלי הודתה לתושבי תל מונד ולאזרחים נוספים מרחבי הארץ שהתנדבו לעזור בחיפושים אחר אחותה, והוסיפה: "צר לי לשמוע שבסופו של דבר, זה התרחש פה". ג'יבלי תיארה את חיים כ"אישה גזעית, שלא פחדה מאף אחד, אהבה טיולים וריקודי עם". היא סיכמה: "היא הייתה אחת שנהנתה מהחיים - אי אפשר להגדיר אותה אחרת".

במהלך החיפושים באזור, אמרה בתה מור חבשוש לחדשות עשר כי "אם מישהו עשה לה משהו רע, אז הוא יקבור אותה פה". נוסף על כך, הבהירה כי "אנחנו מבינות לקראת מה אנחנו הולכות, רק לא אומרות את זה בקול רם". 

"לא מתאים לה להיעלם כך, לא מתאים לה ללכת להתבודד ממקום נפשי או רוחני", הוסיפה מור, "הכיוון שאני חושבת הוא שמישהו לקח אותה בניגוד לרצונה". מור מספרת שהעבירה למשטרה רשימה של חשודים אפשריים, אך אין אדם מסוים בו היא חושדת. "היא בנאדם נורמטיבי, אין לה אויבים, אנחנו לא לא בהארלם".