משינון להעמקה: הספרים בבגרות בהיסטוריה - על השולחן, חדשות עשר

דוח משרד החינוך: יותר זכאים לבגרות - פחות מעידים שהחומר חשוב

שר החינוך ומנכ"ל משרדו הציגו נתונים אודות השנה החולפת, הכוללים ירידה של 0.1% בשיעור הנושרים. בנט: "ישראל צועדת בכיוון הנכון, נמשיך לבחון את עשיית מערכת החינוך"

משרד החינוך הציג היום (רביעי) את נתוני "התמונה החינוכית" לשנת הלימודים תשע"ז (2017) של החטיבה העליונה במערכת החינוך בישראל. שר החינוך, נפתלי בנט, ומנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הביעו שביעות רצון מכך שנרשמה עלייה של 2% בשיעור הזכאות לבגרות, וירידה של 0.1% בשיעור הנושרים ממערכת החינוך.

בין שורות הדוח ניתן להבחין גם בנתון לפיו ישנה ירידה מתמדת בדיווחי התלמידים אודות רלוונטיות התכנים הנלמדים בבית הספר עבור עיסוקיהם מחוץ לשעות הלימודים, ונרשמה ירידה גם במספר התלמידים הסבורים שהלימודים בבית הספר מקנה להם ידע חשוב. לאורך שלוש השנים האחרונות נרשמה ירידה של 4% במדד זה.

 שר החינוך, נפתלי בנט
 

שר החינוך, נפתלי בנט (חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

תה עם המלכה וארוחת צהריים עם פוטין: החל ביקור טראמפ באירופה

ב"שישי": כך פיצחה המשטרה את חקירת הרצח שזעזע מדינה שלמה

מקרה שני באותו הגן: סייעת מגני תקווה נעצרה בחשד לגרימת חבלה

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר בעת הצגת הנתונים: "ישראל צועדת בכיוון הנכון. יותר תלמידים ב-5 יחידות מתמטיקה ואנגלית, גם בפריפריה, לצד עלייה כוללת בזכאות לבגרות - זו בשורה חברתית וחינוכית שאין כדוגמתה. המסקנה שלי ברורה: בעבודה קשה ובאמונה מתמדת בתלמידים ובמורים שלנו - גם השמיים הם לא הגבול".

"התמונה החינוכית משקפת עשייה רחבה ומאמץ משותף של מנהלים, מורים ותלמידים, ונותנת ביטוי למרכיבים לימודיים וחברתיים כאחד", הוסיף בנט. "זה מבטא בצורה הטובה ביותר את התפישה שלנו היום - מצוינות לצד ערכים. נמשיך לבחון את עשיית מערכת החינוך באמצעות תמונה רחבה וכוללת ולהציג אותה באופן שקוף ומלא לציבור הישראלי".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, מסר כי "מערכת החינוך מתקדמת ועולה. שיעור הזכאות לבגרות הגיע ל-68.2%, ומשקף תוספת של עוד כ-2,500 תלמידים שיוכלו להשתלב בהשכלה הגבוהה". לדבריו, "מערכת החינוך מקדמת שורה של תכניות לאומיות לחינוך לערכים, להישגים ולמצוינות, ואנו רואים שלא רק תמונת הזכאות השתפרה, אלא שתעודת הבגרות נעשית יותר ויותר איכותית, עם עליה באחוזי הבוגרים שניגשים ל-5 יחידות. אני רוצה לברך את המנהלים ואת המורים שעבדו ללא לאות כדי להבטיח את הצלחת הבוגרים".