חבלה בראשו של התינוק שעל פי החשד נגרמה עקב רשלנות הסייעת , חדשות עשר

מקרה שני באותו הגן: סייעת מגני תקווה נעצרה בחשד לגרימת חבלה

לאחר שאתמול פורסם על גננת החשודה בגרימת חבלה, היום מתברר כי הסייעת באותו המקום נעצרה בעקבות פציעה חמורה בראשו של תינוק בן שמונה חודשים. "ייתכן שנוספים נפגעו"

לאחר שאתמול פורסם בחדשות עשר על מעצרה של גננת בגן בגני תקווה בעקבות חשד לגרימת חבלה, היום (שלישי) נחשף מקרה נוסף: הסייעת באותו הגן נעצרה ונחקרה באזהרה בחשד לגרימת חבלה חמורה ברשלנות. זאת, בעקבות פציעה בראשו של תינוק בן שמונה חודשים.

במקרה הנוכחי, שאירע בחמישי האחרון, צוות הגן יצר קשר עם אמו של התינוק והזעיק ניידת מד"א. "אמרו לי 'תגיעי מהר לכאן, הילד חיוור'", סיפרה האם בריאיון לחדשות עשר. בדוח הפרמדיקים כתבו כי מדובר בסדק בגולגולת שנגרם כתוצאה מהשתוללות התינוק בעת החלפת החיתול. עם זאת, בבית החולים שיבא שבתל השומר נכתב כי "הסדק הינו חבלתי שנגרם בדרך ככל ממכה קשה ואינו שכיח בחבלות ראש מינוריות כגון התנגשות בזחילה עצמית. לכן מומלץ להשלים בירור במשטרה". הסייעת כאמור נעצרה, וכעת מוחזקת גם היא במעצר בית.

עוד בחדשות עשר:

202 דוחות מהירות בשעה: חרף השבתת המצלמות - שיא במס' הקנסות

מצלמות, ניידות ואבטחה פרטית: כך ממגרים את הפשיעה בעיר גדולה

במקביל לביקור נתניהו: יועץ בכיר של חמינאי יבקר במוסקבה

 חבלה בראשו של התינוק שעל פי החשד נגרמה עקב רשלנות הסייעת
 

החבלה בראשו של התינוק (חדשות עשר)

 

אתמול כאמור דווח כי לפני כחודש אמה של פעוטה בת שנה וחצי אספה אותה מאותו הגן וראתה כי אוזנה חבולה. הגננות הסבירו לה כי הפעוטה קמה ככה משינה, אך במכתב השחרור מבית החולים נכתב כי "לא מתאים למחלה. מתאים לחבלה. בוצע דיווח למשטרה". גורמים המעורבים בשתי החקירות אומרים כי ריבוי המקרים וסמיכותם מעלים חשד ששני הפעוטות אינם היחידים שסבלו מנחת זרוען של הגננות בפעוטון זה שבגני תקווה.

עו"ד דניאל חקלאי, שמייצג את הסייעת החשודה, מסר בתגובה: "חשוב להימנע לחלוטין מקשירת שני המקרים הנחקרים במשטרה: במקרה של הלקוחה שלי לא מדובר בחשד להתעללות או לאלימות חלילה. מדובר בחשד לחבלה שנגרמה בתום לב. מדובר בחשד לרשלנות: התינוק החליק, נפל וקיבל מכה בראשו במהלך החתלה. הלקוחה שלי אינה חשודה בשום מעשה מכוון חלילה. לכן גם לא נעצרה אלא נלקחה לחקירה ושוחררה מיד בסיומה. 

"הלקוחה שלי אינה יודעת את נפשה מאז האירוע. היא חושבת אך ורק על גורלו של התינוק, על תחושתם האיומה של הוריו, על רצונה העז לבקש את סליחתם ועל כך שבשל האיסור מטעם משטרת ישראל, היא אינה יכולה ליצור עימם כל קשר כמובן.  הלקוחה שלי לוקחת אחריות מלאה על הטעות שהתרחשה ועל הפגיעה. בלי קשר לשאלה המשפטית אם הייתה רשלנות או לא, היא ממוקדת אך ורק בדאגה לגורל התינוק והוריו. מאחר שנאסר עליה ליצור עימם או עם אנשי הצוות בגן כל קשר - היא התקשרה באמצעותי או בעזרת אימה למשטרה בכל יום כדי לברר מה עלה בגורל התינוק. היא מבקשת להדגיש שהתינוק הוא הקרבן היחיד בסיפור ביחד עם הוריו. ולכן היא אינה יודעת את נפשה כאמור. כל רצונה הוא שהתינוק יחלים והוריו יחושו בטוב. אדגיש ששוחחתי איתה רבות. היא בחורה מקסימה, רגישה ומצפונית שמטפלת בפעוטות תקופה ארוכה. דווקא משום כך היא לוקחת אחריות מלאה על נפילת התינוק ואינה מפסיקה לחשוב עליו ועל הוריו כמובן".