הכינרת, חדשות עשר

דייגים בכינרת: "נגרם לנו נזק כלכלי אדיר בגלל רעידות האדמה"

14 הרעידות שאירעו בשבוע האחרון באזור הביאו לפגיעה גם באיכות הדגים בימה. יו"ר איגוד הדייגים בכינרת: "הדגים החלו להתנהג בצורה משונה, כמויות עצומות מתו"

רצף של 14 רעידות אדמה סביב הכנרת בתוך פחות משישה ימים, גרמו גם לפגיעה חמורה באיכות הדגים באגם. "הדגים התחילו להתנהג בצורה משונה", אמר לחדשות עשר יעקב פדידה, יו"ר איגוד הדייגים בכינרת, "יש הצפות גדולות של דגים מתים באמצע הכינרת". פדידה מוסיף: "רעידות האדמה גרמו נזק כלכלי אדיר, הן חיסלו את הדייגים".

אל מוקד הקו החם שפתחה עיריית טבריה המשיכו לזרום גם היום עשרות פניות של תושבים מבוהלים. רויטל פז, מ"מ מנהלת המוקד העירוני בטבריה, סיפרה: "רוב האנשים פונים בעקבות חרדות, בעיקר ילדים של קשישים".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

טרור העפיפונים ובלוני התבערה: הושגה שליטה על שריפה באור הנר

חשד להתעללות בצפון: הוארך מעצר אביו של תינוק בן חצי שנה

החילוץ בתאילנד הושלם: לאחר 17 ימים - כל הלכודים הוצאו מהמערה

הבוקר, שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, התייחס בתוכנית "בוקר אור" לגל רעידות האדמה. "אביא לאישור הממשלה תוכנית לחיזוק מבנים בערי הצפון", אמר, "חיזקנו כבר מאות בניינים אבל יש עוד אלפים". לדבריו, "מה שיש כיום הוא טיפה בים ביחס לצרכים, אנחנו צריכים לעשות תוכנית שכוללת בתוכה מיגון נגד טילים וחיזוק נגד רעידות אדמה. יש מאות מיליוני שקלים שנצברו במנהל מקרקעי ישראל ומיועדים לשמש לקרן ההתחדשות העירונית, שכרגע עדיין תקועים במשרד האוצר. אני מניח שהכסף ישוחרר, כי זה החוק".

 רעידת אדמה בעוצמה 4.5 שהורגשה בישראל
 

רעידת אדמה בעוצמה 4.5 שהורגשה בישראל (emsc-csem)

 

אמש הורגשה רעידת אדמה בעוצמה 3.2 באזור טבריה. זו הייתה הרעידה התשיעית מעל עוצמה 3 שהורגשה מאז יום רביעי. יש לציין כי ברשויות בצפון דיווחו שהרגישו 14 רעידות, אבל המכון הגיאופיסי סופר "רעידות מורגשות" מעוצמה שלוש ומעלה.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש לגל הרעידות. "אנחנו מכינים יחד עם שר האוצר ועם שר הביטחון חבילה של תוכנית רב שנתית, רבת משאבים, לטפל בשאלת רעידות האדמה", אמר נתניהו, "כבר נעשה מעשה חשוב עם תמ״א 38 אבל יש צורך כמובן בצעדים נוספים. זה עולה הרבה מאוד כסף, צריך לפרוס את זה על שנים, אבל זה יובא לקבינט בימים הקרובים".