אחותה של אופירה חיים: "אני בשוק, יודעת מה קרה אבל לא מאמינה"

אחות הנרצחת, שגופתה נמצאה הבוקר בבור בחצר ביתה, סיפרה כי "הייתה אישה גזעית שנהנתה מהחיים". המשטרה חוקרת חשד לרצח. הערכה: החשדות נגד בני משפחתה מתחזקים

איילה ג'יבלי, אחותה של אופירה חיים, בת ה-54 שנעדרה מאז ה-22 ביוני, ואשר הבוקר גופתה נמצאה קבורה בבור בחצר ביתה שבתל מונד - אמרה היום (שלישי) לאחר מציאת הגופה: "אני בשוק, אני יודעת מה קרה אבל לא מאמינה". ג'יבלי הודתה לתושבי תל מונד ולאזרחים נוספים מרחבי הארץ שהתנדבו לעזור בחיפושים אחר אחותה, והוסיפה: "צר לי לשמוע שבסופו של דבר, זה התרחש פה".

ג'יבלי תיארה את חיים כ"אישה גזעית, שלא פחדה מאף אחד, אהבה טיולים וריקודי עם". היא סיכמה: "היא הייתה אחת שנהנתה מהחיים - אי אפשר להגדיר אותה אחרת".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

תיעוד מי-ם: התעמת עם "קבצן" שגנב מילד - והחזיר לו את הטלפון

בפתח הדיון: יועמ"ש הכנסת נגד חוק הלאום; דיכטר: החוק לא מפלה

מינויה נפסל ע"י אקוניס: "אבסורד - שר המדע משבש ועדה מקצועית"

המשטרה חושדת כי אופירה חיים, גרושה ואם לשלוש בנות, נרצחה, והרקע שנבדק הוא סכסוך משפחתי על רקע כספי. מוקדם יותר הבוקר עוכבו לחקירה כמה מקרובי משפחתה וחבריה של חיים, כשחלקם נחקרים באזהרה. החשדות נגד המעורבים בפרשה התחזקו משמעותית, ויתכן שהמשטרה תבקש להאריך מעצר של כמה מהם. צו איסור פרסום על מרבית פרטי הפרשה. 

  אופירה חיים
 

אופירה חיים וחצר ביתה, בו נמצאה גופתה (חדשות עשר)

 

עורך הדין יהלי שפרלינג, שמייצג קרובת משפחה, אמר: "מדובר בחשד חמור ביותר שהוא פשוט לא נכון. משטרת ישראל מחפשת בכוח לפענח את הסיפור הזה, ונטפלת לאנשים שהם חפים מפשע ואין להם קשר לעניין הזה". עוה"ד יעקב שקלאר, שמייצג קרוב משפחה החשוד במעורבות בפרשה: "כשנעלמה אופירה חיים, החשוד וזוגתו היו באיטליה - כך שיש לו אליבי, הוא לא היה יכול לרצוח. המשטרה לא יודעת למעשה מי ביצע את הרצח, היא עוצרת את כל מי שהיה בסביבה ומנסה לברר בדיוק את היחסים שהיו בתוך המשפחה".

כזכור, חיים הוזמנה לכנס חברי-פוליטי באחד היישובים שבאזור תל מונד, אבל לא הגיעה אליו. מכוניתה נשארה בחניה שליד ביתה ומאז אבד איתה הקשר. בנותיה הגישו תלונה במשטרה, וציינו כי לא ידוע להן על קשר שקיים בין אמם לעבריינים. בעקבות הערכת מצב שבוצעה אתמול במשטרה, הגיעו הבוקר שוטרים וצוותי זיהוי פלילי לבצע חיפוש וחפירות סמוך למקום מגוריה, שבמהלכם כאמור, נמצאה גופתה - שנשלחה לזיהוי סופי במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

בווידאו - אחותה של אופירה חיים: "היא הייתה אחת שנהנתה מהחיים"

עדיה, בתה של חיים, סיפרה לחדשות עשר כי "יש חלון זמן שאנחנו לא יודעות מה קרה בו ואני ממש מודאגת כי זה לא מתאים לה. לא קרה לנו שהיא נעלמה בצורה כזו והיא בדרך כלל זמינה ותמיד עם הטלפון הסלולרי עליה. היא קנתה בורקסים בשביל להביא אותם לכנס והם נשארו ברכב שלה. אנחנו מבקשים עזרה בלאתר אותה".

במהלך החיפושים באזור, אמרה בתה מור חבשוש לחדשות עשר כי "אם מישהו עשה לה משהו רע, אז הוא יקבור אותה פה". נוסף על כך, הבהירה כי "אנחנו מבינות לקראת מה אנחנו הולכות, רק לא אומרות את זה בקול רם". 

"לא מתאים לה להיעלם כך, לא מתאים לה ללכת להתבודד ממקום נפשי או רוחני", הוסיפה מור, "הכיוון שאני חושבת הוא שמישהו לקח אותה בניגוד לרצונה". מור מספרת שהעבירה למשטרה רשימה של חשודים אפשריים, אך אין אדם מסוים בו היא חושדת. "היא בנאדם נורמטיבי, אין לה אויבים, אנחנו לא לא בהארלם".