ניצב רוני ריטמן, לשעבר מפקד להב 433 במשטרה, דוברות המשטרה

משפ' נתניהו ליועמ"ש: בדוק שוב חקירות ריטמן בעניינינו

עורכי הדין וינרוט וכהן פנו למנדלבליט בעקבות חשיפת חדשות עשר. "התברר שמי שעמד בראש חקירות ראש ממשלת ישראל ורעייתו היה נגוע במשוא פנים. דבר זה מטיל צל כבד"

נתניהו נגד ריטמן: עורכי הדין יוסי כהן ויעקב וינרוט פנו הערב (שלישי) במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, וביקשו ממנו שיבדוק פעם נוספת את החקירות שניהל ניצב רוני ריטמן בעניין המשפחה.

"התברר שניצב רוני ריטמן, מי שעמד בראש חקירות ראש ממשלת ישראל ורעייתו, היה נגוע במשוא פנים, משום שהאמין שמשפחת נתניהו יזמה את התלונה שהגישה כנגדו פקודתו בגין הטרדה מינית", נכתב במכתב בהתייחס לחשיפת חדשות עשר מיוני 2016. "דבר זה מטיל צל כבד על החקירות שנוהלו בראשותו כנגד משפחת נתניהו, וכל עניין שנבדק על ידי היחידה בראשותו ביחס לבני הזוג נתניהו, מוטל בספק. לכן אנו מבקשים שתבדוק מחדש את החקירות הנ"ל".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

חשד לחטיפת בן שבע במשולש: סריקות נרחבות באזור

במקביל לביקור נתניהו: יועץ בכיר של חמינאי יבקר במוסקבה

חשד להתעללות בצפון: הוארך מעצר אביו של תינוק בן חצי שנה

לפני כשנתיים, כאמור, נחשף בחדשות עשר כי ניצב ריטמן השיב בחקירתו במח"ש לשאלה מי העליל עליו, את התשובה הבאה: "יכולים להיות הרבה. יורם הלוי (מפקד מחוז ירושלים), גיא ניר (הקצין במשטרה), ויכול להיות שהעלילו עליי בגלל שאני מטפל בחקירות ראש הממשלה". גורמים בחקירה טענו אז כי ריטמן לא הציג הוכחות לטענותיו, דבר ש"לא נאה ולא יאה" לדבריהם.

זו אינה הפעם הראשונה שבה משפחת נתניהו יוצאת נגד ריטמן. בחודש פברואר השנה, העלה ראש הממשלה סטטוס לעמוד הפייסבוק שלו שבו רמז כי טוהר החקירות בעניינו בסכנה. "כשחוקרי המשטרה מאמינים בטענות כל כך הזויות ושקריות שראש הממשלה פעל נגדם באופן אישי ושלח חוקרים נגדם, איך הם יכולים לחקור אותו ולהגיש המלצות נגדו באופן אובייקטיבי? אנו נדהמים לגלות שזה בדיוק מה שקרה בחקירות ראש הממשלה", כתב נתניהו.

"ראשית נחשפנו למכתב מטעמו של ראש היחידה החוקרת ריטמן ליועמ״ש וינשטיין, שבו רמזו עורכי דינו של ריטמן שראש הממשלה שלח את הקצינה שהתלוננה נגדו על הטרדה מינית. באותו רגע ריטמן היה צריך להשעות את עצמו מחקירות ראש הממשלה. כעת אנו מגלים שהחוקרים עצמם האמינו גם בתיאוריית קונספירציה נוספת ולא פחות הזויה - שראש הממשלה הפעיל נגדם חוקרים פרטיים. תחליטו אתם: מה זה אומר על טוהר החקירה ומה זה אומר על טיב ההמלצות", הוסיף.