טרור העפיפונים ובלוני התבערה: הושגה שליטה על שריפה באור הנר

ארבעה צוותי כיבוי וארבעה מטוסים פעלו לכיבוי הדליקה שפרצה סמוך ליער גברעם. כ-27 שריפות נוספות פרצו היום. במקביל, תועדה יחידת קונדומי התבערה שפועלת ברצועת עזה

  • פורסם ב:
  • 10/07/2018 14:41
  • |
  • עודכן ב:
  • 10/07/2018 19:26
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

טרור העפיפונים ובלוני התבערה: שריפה פרצה היום (שלישי) בקיבוץ אור הנר שבמועצה האזורית שער הנגב, סמוך ליער גברעם. ארבעה צוותי כיבוי בסיוע ארבעה מטוסים פעלו לכיבוי השריפה והשיגו שליטה כעבור מספר שעות. במקביל, הפלסטינים פרסמו תיעוד של יחידת קונדומי התבערה ברצועה עזה. כ-27 שריפות נוספות פרצו באזור במהלך היום. בתוך כך, ניידת ניטור אוויר של המשרד להגנת הסביבה גילתה כי העשן הכבד גרם לעלייה בריכוזי החלקיקים. המשמעות היא שנוסף לנזק כלכלי, המשך השריפות עלול לגרום גם למחלות נשימה.

בסרטון שפרסמה המשטרה כתוצאה מריבוי השריפות בדרום נראים ילדים שמשחקים כדורגל, בשלב מסוים הכדור עף מחוץ למגרש, ואחד הילדים ניגש כדי להחזירו. עם זאת, הכדור מונח ליד עפיפון חשוד, וכל הילדים מזהירים את הילד לא לגעת בעפיפון. בסיום הסרטון פונה החבלן המשטרתי לילדים ואומר להם "אל תיגעו בעפיפון חשוד זה עלול להיות מסוכן".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

חשד: פיתה ילדים באמצעות משחקי וידאו וביצע בהם מעשים מגונים

תיעוד מי-ם: התעמת עם "קבצן" שגנב מילד - והחזיר לו את הטלפון

סערה בדיון בכנסת: "מי מוציא על קריאת מגילת העצמאות?"

יחידת קונדומי התבערה ברצועת עזה:

מוקדם יותר, התייחס שר הביטחון אביגדור להחלטת הממשלה לסגור את מעבר כרם שלום, ואמר כי "הדברים היחידים שיעברו בכרם שלום הם מזון ותרופות. יתר הדברים לא יעברו. ההחלטה התקבלה אתמול ורק מהיום מתחילים ליישם אותה. אני מקווה שזה מסר שנקלט אצל אנשי החמאס ונראה הפסקה מיידית בכל ההצתות".

הקרן הקיימת לישראל פרסמה אתמול את הנתונים משריפות שהתרחשו ביערות קק"ל בשלושת החודשים האחרונים. לפי הודעת הארגון, 678 שריפות שפרצו ביערות גרמו לשריפת 9,160 דונם. רוב השריפות אירעו ביערות בארי וכיסופים. ביער בארי נשרפו 3186 דונם ב-320 שריפות, וביער כיסופים עלו באש 4697 דונם ב-244 מקרי שריפה שונים.

  השריפה בגבול יער גברעם
 

השריפה בגבול יער גברעם (רט"ג קובי סופר)

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר אתמול בישיבת סיעת הליכוד כי "בעצה אחת עם שר הביטחון - אנחנו נכביד ידינו על שלטון החמאס ברצועה באופן מיידי. אנחנו נסגור היום את מעבר כרם שלום". נוסף על כך, הכריז נתניהו כי "יהיו צעדים נוספים, שאיני מפרט אותם".

בד בבד, גם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס למצב בדרום הארץ בישיבת סיעת ישראל ביתנו. "אני רוצה להבהיר לראשי חמאס ברצועת עזה - אף אחד לא נרתע מהסלמה או מעימות רחב", אמר ליברמן. "אנחנו לא מחפשים עימותים או הרפתקאות צבאיות, אבל בדרך שבה חמאס מתנהל הוא עלול לשלם את כל המחיר, מחיר הרבה יותר כבד מאשר ב'צוק איתן'".