נתניהו נחקר בפעם העשירית; "תיק 4000 לא היה ולא נברא"

חקירת נתניהו התמקדה בעסקת בזק ו-yes. במקביל, נחקר גם איש העסקים שאול אלוביץ'. צפויה עוד לפחות חקירה אחת בתיק. מולכו ושמרון העידו עדות פתוחה בתיק 4000

תיק 4000: ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר היום (שלישי) במעון רה"מ במשך כארבע שעות. נתניהו נחקר בתיק 4000 (עסקת בזק ו-yes) וככל הנראה גם בתיק 2000 (שיחות רה"מ עם מו"ל ידיעות האחרונות ארנון מוזס). במקביל אליו, נחקרו כבעבר, חשודים נוספים בפרשה כמו איש העסקים שאול אלוביץ'. מקורבי רה"מ, יצחק מולכו ודוד שמרון העידו היום עדות פתוחה בתיק 4000. חוקרי הרשות לניירות ערך היו יחד עם חוקרי המשטרה בחקירת נתניהו ובחקירת אלוביץ'.

במהלך החקירה עומת רה"מ עם עדויות חדשות של עד המדינה בתיק 4000, ניר חפץ. החקירה של רה"מ היא העשירית, אך היא לא תהיה האחרונה, שכן צפויה לפחות עוד חקירה אחת. בתוך כך, בפרקליטות עדיין שוקלים אם להפריד את התיק מתיק 4000 ומועד השימוע תלוי בהחלטה. אם יופרדו התיקים - אלוביץ' והנדלר יוזמנו לשימוע בקרוב.

לאחר החקירה, נמסר מטעם נתניהו: "בפני ראש הממשלה לא הוצג היום שום דבר חדש. ראש הממשלה נתניהו מעולם לא עשה עסקה עם אלוביץ' תמורת סיקור אוהד. להיפך, לאורך שנים ראש הממשלה נתניהו סוקר בעקביות באופן עויין באתר "וואלה". סיקור שלילי זה הגיע לשיאו בשיטפון של כתבות ארסיות דווקא ערב הבחירות ב-2015, בניסיון לשכנע את הציבור להצביע נגדו. זה בדיוק פרק הזמן שבו מעלילים עליו שעשה כביכול את עסקת בזק-יס.  גם הטענה על יחס מיוחד לאלוביץ' בעסקת בזק-יס היא מופרכת. ראש הממשלה חתם על עסקת המיזוג לאחר שורת החלטות של ועדות מקצועיות, לרבות הרשות להגבלים עסקיים ומועצת הכבלים והלוויין, ולאחר הנחייה מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התקשורת. אין מקרה אחד שהוצג בפני ראש הממשלה, שבו כשר תקשורת הוא לא חתם על ההמלצות של גורמי המקצוע - וכך נהג גם במקרה זה. הוא לא עשה שום שירות מיוחד לאלוביץ'. תיק 4000 לא היה ולא נברא".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

"חשבון פשוט": מעל ל-6,000 גברים בישראל נשואים ל-2 נשים ויותר

"אמרו לנו שככה היא קמה": גננת חשודה בתקיפת פעוטה בגני תקווה

סגירת מעבר כרם שלום היא צעד חריג - אך יעילותו מוטלת בספק

 נתניהו ומנדלבליט בישיבת ממשלה
 

נתניהו ומנדלבליט בישיבת ממשלה (רויטרס)

 

בחודש שעבר פורסמה בחדשות עשר התכתבות וואטסאפ מינואר 2015 בין אלוביץ' ומנכ"ל אתר וואלה, אילן ישועה. אלוביץ', החשוד במתן שוחד לראש הממשלה נתניהו במסגרת תיק 4000, ניסה לשכנע את ישועה, להסיר ציטוט של ציפי לבני מכתבה, בטענה כי הציטוט "רע לנתניהו".

לפני כחודשיים, הודיעה ענקית התקשורת בזק בדוח הכספי שלה כי היא שוקלת למכור את וואלה. יו"ר החברה החדש שלמה רודב ציין כי ימשיך לפעול לביטול ההפרדה המבנית בין בזק ל-yes משיקולי טובת החברה. מדובר במהלך שאלוביץ׳ ניסה לקדם, על פי החשד באמצעות הטיית הסיקור בוואלה.