"עושים צחוק": חוק הפונדקאות שיגיע היום לכנסת לא יחול על גאים

התיקונים לחוק הסכמים לנשיאת עוברים, שצפויים לעבור בהמשך במליאת הכנסת, לא יכללו זוגות חד מיניים. "ההבדל היחידי בינינו לבין אחרים הוא שאנחנו לא גבר ואישה"

חוק הפונדקאות המתוקן יגיע היום (שני) לדיון בכנסת. על פי הנוסח החדש, אימהות יוכלו להשתמש באם פונדקאית כדי להביא ילדים לעולם. אולם, על פי התיקון, החוק לא יחול על זוגות חד מיניים.

"בארץ תהליך כזה עולה בסביבות ה-300 אלף שקלים", אמר שקד קאופמן, שמתכנן להביא לעולם ילד יחד עם בן זוגו יוני אוחיון. "בארה"ב תהליך כזה יכול להגיע ל-700 אלף שקלים. ההבדל היחידי בינינו לבין אחרים הוא שאנחנו לא גבר ואישה".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>
המרוץ לתפקיד הנגיד נפתח: נתניהו וכחלון טרם סיכמו על מחליף

הרוסים הרוסים: שברון הלב של אוהדי הנבחרת המארחת

הערכה: אסד ישלים את כיבוש הגולן הסורי - כבר בשבועות הקרובים

 שקד קאופמן ויוני אוחיון
 

שקד קאופמן ויוני אוחיון (חדשות עשר)

 

"החוק נותן בשורה מאוד מאוד חשובה, בעיקר לנשים", אמרה ח"כ מרב בן ארי מכולנו, "חבל שאנחנו לא נותנים פה הזדמנות גם לגברים הומואים. אני כרגע שוקלת את צעדיי בנושא החוק".

התיקונים לחוק הסכמים לנשיאת עוברים הגיעו בעקבות עתירה שהוגשה לבג"ץ בנושא. "המדינה ביקשה מבג"ץ ארכה כדי לתקן את החוק כדי שלא יהיה מפלה", אמר איתי פוקס, שהגיש את העתירה. "לצערנו הממשלה קצת עושה צחוק מהעניין, כי התיקון משאיר את האפליה. הוא בעצם רק פותר את הבעיה של נשים יחידניות".

"יחד עם הבעיות של חוק האימוץ, שלא מאפשר אימוץ לגייז", אמר קאופמן, "זה פשוט עוד נדבך בכל הפאזל הזה שנקרא אפליית גייז, שאפשר להשאיר אותו מאחורינו ולהתקדם הלאה".