המרוץ לתפקיד הנגיד נפתח: נתניהו וכחלון טרם סיכמו על מחליף

עקב פרישת פלוג, עלו לכותרות שמות של מועמדים לתפקיד, אך לחדשות עשר נודע כי אף אחד מהם אינו נמצא ברשימת רה"מ ושר האוצר. השניים סיכמו מראש כי פלוג לא תמשיך

המרוץ לתפקיד הבכיר במשק, נגיד בנק ישראל, נפתח מחדש לפני יומיים כאשר הנגידה הנוכחית, קרנית פלוג, הודיעה לראש הממשלה בנימין נתניהו כי לא תתמודד על כהונה נוספת. זאת, ברקע הסכסוך עם שר האוצר משה כחלון. ראש הממשלה ושר האוצר טרם סיכמו על מועמד שמקובל על שניהם, אך הסכימו כי בניגוד לפעם הקודמת, תהליך בחירתו צריך להיות קצר.

בין השמות שהוזכרו בתקשורת כמועמדים היו גם החשבת הכללית לשעבר, מיכל עבאדי, חשב משרד האוצר הנוכחי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, ויעקב פרנקל, שהיה מועמד לתפקיד בפעם הקודמת. אולם, בסביבת ראש הממשלה ושר האוצר נראה כי אף אחד מהשמות הללו אינו מועמד מועדף לתפקיד הבכיר.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>
הערכה: אסד ישלים את כיבוש הגולן הסורי - כבר בשבועות הקרובים

שמונה שריפות בעוטף עזה; ריבלין: "העפיפונים הם טרור לכל דבר"

הגרעין הסעודי: הקווים האדומים שהציגה ישראל לארצות הברית

 שר האוצר משה כחלון ונגידת בנק ישראל קרנית פלוג
 

שר האוצר משה כחלון ונגידת בנק ישראל קרנית פלוג (חדשות עשר)

 

בד בבד, לחדשות עשר נודע כי הודעת הנגידה פלוג על כך שלא תתמודד לקדנציה נוספת, הגיעה בתגובה לכך שנתניהו וכחלון נפגשו וקבעו ממילא שפלוג לא תמשיך בתפקידה ותסיים אותו בחודש נובמבר.

כזכור, פלוג הודיעה ביום חמישי לראש הממשלה שאין בכוונתה להעמיד את עצמה כמועמדת לתקופת כהונה נוספת. כהונתה תסתיים ב-12 בנובמבר בתום חמש שנים בתפקיד. נתניהו אמר בתגובה כי הוא "מודה לפלוג על שירותה המסור בתפקיד ומעריך מאוד את תרומתה לכלכלת ישראל".

במכתב שמסרה הנגידה לראש הממשלה, כתבה: "זכיתי לעמוד בראש ארגון איכותי ביותר, העושה את מלאכתו במקצועיות, ממלכתיות ונאמנות. ארגון שמממש יום יום את החזון שהציב לעצמו - להיות בנק מרכזי מתקדם, שתורם לשגשוג כלכלת ישראל ואזרחיה".

עוד הוסיפה פלוג במכתבה כי "אין זו עת לסיכומים, אולם אני יכולה לומר כבר עכשיו שאסיים את תפקידי תוך תחושת סיפוק רב, היות ולבנק ישראל יש חלק נכבד במצב האיתן וביציבות שהפגינה כלכלת ישראל בשנים האחרונות, כמו גם בניתוח ובהצפת האתגרים המשמעותיים בפניהם נעמוד בשנים הבאות".