הערכה: אסד ישלים את כיבוש הגולן הסורי - כבר בשבועות הקרובים

לאחר כיבוש דרעא, נשיא סוריה ינסה להשתלט על קוניטרה ללא קרב כדי לא להגיע לחיכוך עם ישראל, ואלפי פליטים עשויים להגיע לגבול ישראל. "האו"ם חייב להתערב - טובחים בנו"

הלחימה בסוריה: לאחר שכיבוש דרעא מידי המורדים כמעט הושלם, והצבא הסורי השתלט על אזור הגבול עם ירדן, בשבועות הקרובים צפוי אסד לכבוש גם את אזור קוניטרה והגולן הסורי. על פי ההערכות, אסד ינסה להשתלט על האזור באמצעות משא ומתן. זאת, כדי לא להגיע לחיכוך עם ישראל.

במסגרת זו, אלפי פליטים סונים צפויים להגיע לגבול עם ישראל, ולהצטרף לאלפים שכבר שם. בד בבד, הפגינו פליטים סמוך לגבול, וקראו לאו"ם להתערב בלחימה. "הרוסים טובחים בבני העם שלנו", אמר פליט סורי מדרעא, "אם כוחות אסד ייכנסו ליישובים האלה בלי ערבות בין לאומית - הם לא ישאירו אף אחד בחיים".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>
הגרעין הסעודי: הקווים האדומים שהציגה ישראל לארצות הברית

מת מפצעיו רוכב האופניים שנפגע מקרש באתר בנייה בחולון

"עד שהדר ואורון ישובו": לוחמי צוק איתן החזירו האותות לנתניהו

 הריסות מבנים בדרעא
 

הריסות מבנים בדרעא (חדשות עשר)

 


צבא אסד מונה כ-30 אלף לוחמים, רובם ככולם סורים, וכמעט שאין נוכחות איראנית בקרב הכוחות. זאת, הודות למאמצי השכנוע של ישראל וההידברות עם הרוסים. אולם, בקרב הכוחות ישנם יועצים וקצינים של חיזבאללה.

קרבת אסד לגבול עלולה להוות לישראל שתי בעיות. הראשונה היא ריבוי זליגות ירי לשטח ישראל, בעקבות הלחימה במורדים, דבר שיגרור תגובה של צה"ל. נוסף על כך, ישראל חוששת כי אל צבא אסד יצטרפו "יועצים" איראנים שיחזקו את כוחם.