שמונה שריפות בעוטף עזה; ריבלין: "העפיפונים הם טרור לכל דבר"

בתום יום נוסף של אש ביערות הסמוכים לגדר הרצועה, לוחמי האש השיגו שליטה בכל המוקדים. הנשיא בסיור עם הכוחות: "אף מדינה לא הייתה מאפשרת למישהו לשרוף את יגע כפיו"

טרור העפיפונים: שמונה שריפות פרצו היום (ראשון) ביערות עוטף עזה, בעקבות עפיפוני ובלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה. לוחמי האש השיגו שליטה על כל מוקדי האש. לא היו נפגעים באירועים.

בד בבד, ארבע שנים לאחר פתיחת מבצע "צוק איתן", נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ביקר היום בעוטף עזה ונפגש עם הכבאים בשטחים השרופים. "טרור העפיפונים וההצתות הוא טרור של ממש", אמר ריבלין, "עלינו לחפש את המענה המתאים כדי שכל המבקשים להטריד את ישראל ולהפוך את שגרת חיינו, יצטרכו בסופו של דבר להיענות כראוי. אין לי כל ספק שכאשר עומד אתגר בפני המדינה, החברה והחובה הביטחונית שלנו - תמיד נמצא את הפתרון".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>
מת מפצעיו רוכב האופניים שנפגע מקרש באתר בנייה בחולון

"עד שהדר ואורון ישובו": לוחמי צוק איתן החזירו האותות לנתניהו

בת האישה מתל מונד שנעדרת בשבועיים האחרונים: "אנחנו בסרט רע"

הנשיא ראובן ריבלין מבקר בעוטף עזה
 

הנשיא ראובן ריבלין מבקר בעוטף עזה (מארק ניימן, לע"מ)

 

"זו דרך נוספת שבה ארגוני הטרור מבקשים להתנכל ולגרום לנו לאבד את הסבלנות", הוסיף הנשיא. "העולם כולו צריך להבין שאף מדינה בעולם לא הייתה מאפשרת למישהו לשרוף את יגע כפיו, אדם שעובד את אדמתו על מנת להביא את לחמו, ולחברה שלמענה הוא עובד. אנחנו נמשיך להגן על עמנו, על אזרחנו, על גבולנו, בדיוק כפי שכל מדינה הייתה עושה".

"עם ישראל כולו אתכם בלב ובנפש", מסר ריבלין לתושבי העוטף. "אנחנו גאים בכם ואתם מביאים את היכולת של החברה שלנו, העם שלנו והמדינה לעמוד איתן מול דברים רבים שיכולים לשבש את שגרת החיים".

"לא חזרנו לארצנו ומולדתנו על מנת להילחם", חתם ריבלין את דבריו, "אנחנו מושיטים יד ורוצים לחיות בשלום עם שכנינו, מתוך הבנה שהשלום הוא אינטרס של כולנו, אבל כמובן, שלא ישלה את עצמו אף אחד - נוסיף להתכונן לכל איום, לעמוד מולו, להדוף אותו וגם לחסל אותו".