"עד שהדר ואורון ישובו": לוחמי צוק איתן החזירו האותות לנתניהו

למעלה מ-400 חיילים וקצינים שלחמו בעזה, חלקם יחד עם החטופים, השיבו לרה"מ את אות המבצע. "ההסכם הלא כתוב כי המדינה תדאג להחזרתנו, חיים או מתים – נמצא במבחן"

למעלה מ-400 חיילי וקציני צה״ל, שלחמו ב״צוק איתן״, השיבו הערב (ראשון) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, את אות המערכה שקיבלו. זאת, במחאה על כך שהדר גולדין ושאול אורון מוחזקים בידי חמאס מאז אוגוסט 2014.

בטקס שנערך מול מעון ראש הממשלה בירושלים השתתפו כ-30 מחבריהם לנשק של גולדין ושאול. "מבצע ׳צוק איתן׳ לא נגמר עד שישובו אורון והדר", אמר סמ"ר אור כהן, ששירת עם גולדין, "צה״ל יצא למבצע תוך נכונות של כל חייל לסכן את חייו כדי להגן על אזרחי ישראל ולדאוג לכך שנחיה כעם חופשי. גם היום, בפינו קיימת אותה אמירה ערכית: ברצוננו להיות עם חופשי בארצנו ולחיות עם ערכים כמו ערבות הדדית, רעות, אמת וחתירה לשלום כמצפן ערכי".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>
בת האישה מתל מונד שנעדרת בשבועיים האחרונים: "אנחנו בסרט רע"

שחו קילומטר במים עכורים ומחכים לחבריהם: דיווח מהמערה בתאילנד

האולם שנסגר מחשש לבריאות הציבור יוכל לקיים אירועים מתוכננים

המחאה להחזרת השבויים הדר גולדין ואורון שאול
 

המחאה להחזרת השבויים הדר גולדין ואורון שאול (חדשות עשר)

 

"ארבע שנים לאחר פתיחת מבצע 'צוק איתן' ואיננו יכולים לשקוט כל עוד ערכי הבסיס של החברה שלנו מופרים", הוסיף כהן, "אנחנו כאן כדי להזכיר לראש הממשלה ולשרי הקבינט המדיני-ביטחוני שמבצע 'צוק איתן' לא תם עד שישובו סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול, שלחמו בשליחותם".

״אנחנו, חיילים בעבר ומילואימניקים בהווה", כתבו הלוחמים לראש הממשלה, "התגייסנו בידיעה שקיים הסכם לא כתוב בין המדינה לחייליה לפיו אנחנו מגנים על גבולות המדינה ועל אזרחיה ואילו המדינה דואגת להשיבנו לאחר המערכה, כשאנו חיים או לא חיים. ההסכם הבלתי כתוב בין החיילים ובני משפחותיהם לבין המדינה נמצא במבחן".