כלי בישול באולם האירועים, חדשות עשר

האולם שנסגר מחשש לבריאות הציבור יוכל לקיים אירועים מתוכננים

צו הסגירה המנהלי שהוצא ל"צל הדומים" יישאר בתוקפו, אולם החגיגות שתוכננו עד לתחילת החודש הבא יתקיימו, בכפוף למתווה משרד הבריאות. "נפעל שהמקרה לא יחזור על עצמו"

בית משפט השלום ברמלה התיר היום (ראשון) לפרסום כי גן האירועים "צל הדומים" שבנאות קדומים הוא האולם שבשבוע שעבר הוצא לו צו סגירה מנהלי, בעקבות ליקויי בריאות ובהן מזון פג תוקף וקיני יונים שנמצאו במקום.

בית המשפט השאיר את צו הסגירה ל-30 ימים בתוקפו, אך התיר לגן האירועים לקיים את החגיגות שתוכננו עד תחילת החודש הבא. זאת, בכפוף למתווה שהציב משרד הבריאות ולתנאי התברואה שקבע.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

עם מסוקים ומטוסי קרב: חיל הים בתרגיל משותף עם צרפת • תיעוד

נתניהו: "רוצה ללכת עם הקואליציה כמעט עד סוף הקדנציה"

"המלאך השומר שלי": כלב הציל מטיילת שנפלה לנהר

 כלי בישול באולם האירועים
 

כלי בישול באולם האירועים (חדשות עשר)

 

מגן האירועים נמסר בתגובה כי ״צר לנו על המקרה ואנו נפעל שלא יחזור על עצמו - כולל טיפול בכול שרשרת הספקים אשר היו קשורים למקרה. בית המשפט אישר את המשך הפעילות בכפוף להסכם עם משרד הבריאות ואנו נעמוד במתווה לטובת לקוחותינו".

כזכור, בשבוע שעבר הגיעו פקחי משרד הבריאות שלוש פעמים, יום אחר יום, לגן אירועים, ובכל ביקור גילו מחדש חשש לבריאות הסועדים - מהזנחה קשה, דרך מוצרי מזון שפג תוקפם ועד לאוכל שאוכסן בתנאים ירודים. בכל פעם ניתן לאולם הזדמנות לתקן את הליקויים, אך ביום שלמחרת דבר לא השתנה, עד שמשרד הבריאות הורה על סגירת האולם - בשיאה של עונת החתונות.  

משרד הבריאות לא מחליט בקלות על סגירת אולם אירועים, במיוחד בתקופה העמוסה ביותר בשנה, אבל ביקורת אחר ביקורת לא הותירו לפקחים ברירה אלא לסגור את המקום. בין הליקויים שנמצאו נראה דג טונה פג תוקף, זוהמה, מצב תברואתי ירוד ועוד. חרף הממצאים, נציגה מהאולם נשאלה על ידי תחקירנית חדשות עשר אם האוכל טוב במקום, וענתה: "כן, הייתי פה באירוע. חד משמעית כן".

בדוח של הפקחים נכתב כי "מצב התברואה בעסק ירוד ביותר וקיים חשש לבריאות הסועדים במקום. מטבח העסק אינו אטום בפני כניסת מזיקים ומזהמים ונצפו בתוכו קיני יונים. המתחם שאמור לשמש להכנת המזון נצפה מלוכלך מאוד וניכר כי לא נוקה מזה זמן רב. ניכר כי העובדים אינם בקיאים בכללי תברואה בסיסיים. כך למשל נצפה עובד מלקק כף הגשה, ועובד נוסף שטעם סלט – עם האצבע