ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, ללא קרדיט

נתניהו: "רוצה ללכת עם הקואליציה כמעט עד סוף הקדנציה"

רה"מ התייחס לעתיד ממשלתו בישיבת ראשי המפלגות, והדגיש: "זו קואליציה מצוינת" • עימות בין נתניהו לכחלון: "גם אם תהיה בשלטון עוד 20 שנים לא תבצע רפורמה משמעותית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) בישיבת ראשי הקואליציה לעתיד הממשלה. "זו קואליציה מצוינת ואני רוצה ללכת איתה כמעט עד סוף הקדנציה", אמר נתניהו.

 

בתוך כך, התייחס ראש הממשלה לחוק הלאום. "החוק הזה מאוד חשוב לנו. כמו שיש חוקים שחשובים לכם ואני מכבד את זה, אתם צריכים לכבד את החשיבות של החוק הזה עבורנו". דבריו של נתניהו נאמרו ברקע לעובדה כי השר יריב לוין גיבש הבנות בנוגע לחוק הלאום עם רוב מרכיבי הקואליציה נכון לעכשיו יש מספר קצוות פותחים שצריך לסגור לקראת ההצבעה ביום שני הבא.  

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

היסטוריה באפריקה: ראש ממשלת אתיופיה ומנהיג אריתריאה נפגשו

חשד: ירי באימון של כוחות הביטחון גרם לשריפה הגדולה בהרי י-ם

במהלך הישיבה פרץ עימות בין נתניהו לשר האוצר משה כחלון בנוגע לחוק בוררות חובה, שיחייב עובדים ומעסיקים להשתתף בתהליך בוררות, שיתקיים בעזרתו של מוסד בוררות מיוחד, לפני שיקבלו העובדים זכות חוקית לשבות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת תמיכה בגני התערוכה
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת תמיכה בגני התערוכה( רויטרס)

 

נתניהו ביקש שוב את תמיכת כחלון בחוק, וזה הגיב בזעם. "אתה יודע שאין לזה תמיכה פוליטית אפילו אצלך במפלגה", אמר כחלון, "אלה רק דיבורים. אתה ראש ממשלה כבר עשר שנים ולא עשית כלום בנושא הזה".

נתניהו אמר כי "אכן צריך רוב בשביל להעביר את החוק, אז בו תגיד בשלב הראשון שאתה תומך. שר האוצר ענה ש"בבקשה. קודם תביא משהו ואז נדבר. גם אם תהיה ראש ממשלה עוד 20 שנים לא תעשה אף רפורמה משמעותית".

מוקדם יותר התייחס ראש הממשלה להסכם עם ממשלת פולין ואמר כי "הוא מקשיב לביקורת של ההיסטוריונים העוסקים בנושא השואה, מכבד אותה והיא תקבל ביטוי". עם זאת, אמר כי "מטרת המגעים הייתה לבטל את הסעיפים הפליליים בחוק הפולני שהטילו מורא על מחקר ושיח חופשי ביחס לשואה - והמטרה הזו הושגה". כמו כן, חזר רה"מ על הטענה כי כל התהליך "לווה ע"י היסטוריונית בכירה ממוזיאון 'יד ושם'