חיים רמון על מכתב המרצים נגד העסקתו: "ניסיון להשתיק אותי"

השר לשעבר התייחס לעמידתם של עשרות העובדים באוניברסיטת תל אביב לצד הסטודנטית שנתבעה על ידו. "דווקא מי שאמור לייצג את הצדק והמוסר מנסה למנוע ממני מהלחם על שמי"

חבר הכנסת והשר לשעבר חיים רמון התייחס היום (ראשון) למכתב המרצים והמרצות נגד העסקתו באוניברסיטת תל אביב, שנחשף בחדשות עשר. "מדובר בניסיון להשתיק אותי", אמר רמון, "דווקא מי שאמור לייצג את הצדק והמוסר מנסה למנוע ממני מהלחם על שמי ועל הזכויות הבסיסיות שלי".


עוד הוסיף רמון כי "למרבה הצער, בהגנה על הסטודנטיות שנכשלו בניסיון למנוע את סדרת הרצאותיי, מכנים את דרישתי לתקן את לשון הרע שהופצה נגדי כ'השתקה'. הם עצמם סומכים את טיעוניהן על דברי לשון הרע. אני לא אירתע ואיאבק על זכויותיי הבסיסיות כנגד מי שרוצות ורוצים למנוע מאבק זה".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

מזג האוויר: חם מהממוצע והביל לאורך מישור החוף

70 בני אדם נהרגו, מיליונים פונו מבתיהם: שיטפונות ענק ביפן

לאחר 15 ימים במערה: החל חילוץ הילדים הלכודים בתאילנד

עשרות מרצות ומרצים באוניברסיטת תל אביב דורשים שלא לאפשר לשר לשעבר חיים רמון להרצות במוסד עקב תביעתו את הסטודנטית שהגדירה אותו כעבריין מין. המרצים שלחו מכתב לרקטור האוניברסיטה שבו יציגו את עמדתם. "לא הייתה לנו טענה עד כה באשר לעצם העסקתו של רמון כמרצה אבל כעת, לאחר שהגיש תביעת השתקה, איננו מוכנים שיעבוד באוניברסיטת תל אביב", נכתב במכתב שיזמה פרופ' דפנה הקר מהפקולטה למשפטים והתוכנית ללימודי מגדר.

 השר לשעבר חיים רמון
 

השר לשעבר חיים רמון (חדשות עשר )

 

רמון התייחס אתמול לתביעה באירוע "שבתרבות" בתל אביב. "אני לא נכנע לטרור, כאשר מוציאים עליי דיבה אני אתבע", אמר רמון. "בית המשפט קבע שאינני עבריין מין. גם בית המשפט העליון קבע במפורש שלא מדובר בעבריין מין".

רמון טען שחלה התיישנות על המקרה, ובשל כך אסור למעסיק לשקול את העובדה שהאירוע הזה קרה בעברו. בפנייה של הסטודנטיות, טען רמון, הן ניסו לגרום לאוניברסיטה לעבור על החוק. "לא ידעתי איך להגיע אליהן, אז ביקשתי את הטלפון כדי שהעו"ד שלי יפנה. אז היא כתבה אחר כך פוסט על זה שאני מאפיונר כי ביקשתי את הטלפון", אמר.

"אחרי כל זה, כתבתי לה מכתב כדי שתתנצל. היא לא ענתה. אם היא תתנצל אני לא אתבע", המשיך רמון. "לא תבעתי סכום אדיר, מעבר להוצאות, כל מה שאקבל אתרום להעצמה נשית".

בשבוע שעבר הגיש רמון תביעה בסך 75 אלף שקלים נגד הדר שגיא, יו"ר תא הסטודנטיות "תל אביביות" באוניברסיטת תל אביב, לאחר שכינתה אותו עבריין מין וקראה לאוניברסיטה לא להעסיקו. בתביעה טען רמון כי ביהמ"ש לא הטיל קלון במעשיו וקבע כי "האירוע שבו הורשע היה חד פעמי ואין בו כדי להעיד שעסקינן בעבריין מין".

רמון, שהורשע במעשה מגונה בחיילת, צפוי להתחיל ללמד בשנת הלימודים הקרובה את הקורס "סמכות ללא אחריות, אחריות ללא סמכות" בחוג למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב. הקורס אמור לעסוק באופן שבו מתקבלות החלטות במדינת ישראל. בחדשות עשר פורסם לראשונה כי סטודנטיות מתא "תל אביביות" העבירו מכתב מחאה חריף לראשי המוסד, שבו הן דורשות לבטל את ההחלטה. "לא ייתכן שמי שהורשע במעשה מגונה באישה צעירה, ואף הכפיש את שמה כחלק ממסע מתוקשר שליווה את התיק המשפטי נגדו, ילמד כעת נשים צעירות, סטודנטיות באוניברסיטה", טענו הסטודנטיות במכתבן. "העסקה של עבריין מין על ידי האוניברסיטה מהווה עמדה ברורה של תמיכה באדם זה".