צה"ל ירה פגזים לעבר מפגינים פלסטינים, חדשות עשר

"צעדות השיבה": מטען התפוצץ בשטח עזה ליד הגבול; הרוג מאש צה"ל

אין נפגעים מקרב כוחות צה"ל בפיצוץ, אולם כמה פלסטינים נפגעו. משרד הבריאות בעזה: כ-150 מפגינים נפצעו מירי • אלפים בעצרת תמיכה במשפחת גולדין: "נתניהו נכנע לחמאס"

כמה פלסטינים השליכו הערב (שישי) מטען נפץ לעבר כוחות צה"ל בסמוך למעבר קרני בצפון רצועת עזה, אולם המטען התפוצץ בשטח הרצועה - כך נמסר מדובר צה"ל. על פי ההודעה, החוליה התקרבה לגבול אולם לא חדרה לשטח ישראל. כמה פלסטינים נפגעו בפיצוץ, ואין נפגעים בקרב כוחות צה"ל. 

לטענת דובר צה"ל, "חמאס מפעיל טרור באמצעים שונים במסגרת הפרות הסדר האלימות". עוד נמסר כי "מחבלי חמאס מנצלים את הצפיפות ובחסות ההתקהלות פועלים ומסכנים את תושבי הרצועה והופכים אותם כסות לפעולות טרור".

במקביל, משרד הבריאות הפלסטיני ברצועת עזה דיווח על הרוג מירי צה"ל בעימותים נפרדים בגבול רצועת עזה, ועל כ-150 פצועים. בכלי התקשורת הפלסטיניים דווח כי פרמדיקים נפצעו מאש צה"ל לעבר עמדת עזרה ראשונה מזרחית לרפיח.

בתוך כך, במהלך היום טופלו שמונה מוקדי שריפות בשטח המועצה האזורית שער הנגב, שפרצו ככל הנראה כתוצאה מעפיפוני תבערה שנשלחו מעזה, וכולן כובו. כמו כן, בלון תבערה נחת בחצר בית בברור חיל וגרם לדליקה קטנה שכובתה מיד.

מחאה של משפחת גולדין על גבול רצועת עזה
 

מחאה של משפחת גולדין על גבול רצועת עזה (חדשות עשר)

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

טרגדיה בירח דבש: ישראלי נהרג בתאונת אומגה; זוגתו נפצעה קשה

טורקיה: "אם ישראל רוצה יחסים נורמליים - שתפסיק לרצוח אנשים"

הלכודים בתאילנד: אחד המחלצים מת ממחסור בחמצן

בצל הדיווחים על מגעים לעסקת שבויים בתיווך גרמני, יותר מ-4,000 בני אדם הגיעו מוקדם יותר היום לאירוע "מסדר הדר" בעוטף עזה. אירוע "מסדר הדר" מתקיים זה השבוע העשירי ברציפות באנדרטת "חץ שחור" שבעוטף עזה, אלפי המשתתפים שנכחו במקום הפריחו עפיפונים עם דגלי ישראל וקראו להשבת האזרחים וגופות החיילים המוחזקים בידי חמאס. צור גולדין, אחיו של החייל הנעדר הדר גולדין, אמר: "ראש הממשלה נתניהו מפחד מהטרור, נותן פרסים לחמאס ונכנע לדרישותיו פעם אחר פעם. המלחמה הבאה לא תיפתח בגלל משפחת גולדין והמחירים במשא ומתן עם חמאס לא יעלו בגלל משפחת גולדין. אנחנו חוזרים ואומרים שהשבת מחבלים זו לא הדרך היחידה להשיב את החיילים והאזרחים".

ח"כ אורן חזן (הליכוד), שהצטרף לעצרת המחאה, פנה לנתניהו ואמר: "אדוני ראש הממשלה, האמת לא נמצאת בבית שלך בבלפור. האמת נמצאת כאן יחד עם אזרחי ישראל שמאסו בכך שהבנים עדיין נמצאים בעזה". חזן פנה גם לשרי הקבינט באומרו: "אל תספרו לנו סיפורים שאי אפשר להחזיר את הדר ואורון, אל תרמו אותנו עם ספינים על משא ומתן דרך קטאר, מצרים או גרמניה. תפסיקו לעבוד על הציבור".

אביגדור קהלני פנה אף הוא מעל בימת האירוע לראש הממשלה נתניהו, ואמר: "אל תשליכינו לעת זיקנה ואל תפקיר את לוחמינו בעת מלחמה. אנחנו נמצאים כאן עם קריאה ברורה לפעול כמו כלים שלובים ולהבטיח הומניטארי תמורת הומניטארי. אסור לחשוש מתגובות העולם וצריך לפעול עבור האינטרס הישראלי. יש רבבות בני נוער ישראלים שעתידים להתגייס בקיץ הזה ובשנים הבאות לצה"ל ואנחנו חייבים להבהיר להם ולמשפחותיהם שהמדינה תדאג להם והמחויבות כלפיהם לא תיעלם אם הם יפלו בידי אויב". 

תחילת צעדת השיבה, מזרחית לחאן יונס
 

תחילת צעדת השיבה, מזרחית לחאן יונס (חדשות עשר)