הנגידה פלוג הודיעה לרה"מ: "לא אתמודד על כהונה נוספת"

על רקע המחלוקת עם השר כחלון, החליטה הנגידה לסיים את תפקידה לאחר 5 שנים: "זכיתי לעמוד בראש ארגון שתרם לשגשוג כלכלת ישראל ואזרחיה". רה"מ נתניהו: "מעריך את תרומתה"

נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג, הודיעה אתמול (חמישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו שאין בכוונתה להעמיד את עצמה כמועמדת לתקופת כהונה נוספת. כהונתה תסתיים ב-12 בנובמבר בתום חמש שנים בתפקיד. על פי ההערכות, סיכוייה של פלוג לזכות בקדנציה שנייה היו נמוכים, לאחר ששר האוצר משה כחלון, ששותף עם רה״מ בהליך המינוי, אמר בחודשים האחרונים שאין בכוונתו לתמוך בהמשך כהונתה. נתניהו אמר בתגובה כי הוא "מודה לפלוג על שירותה המסור בתפקיד ומעריך מאוד את תרומתה לכלכלת ישראל".

במכתב שמסרה הנגידה לראש הממשלה, כתבה: "זכיתי לעמוד בראש ארגון איכותי ביותר, העושה את מלאכתו במקצועיות, ממלכתיות ונאמנות. ארגון שמממש יום יום את החזון שהציב לעצמו - להיות בנק מרכזי מתקדם, שתורם לשגשוג כלכלת ישראל ואזרחיה".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

ישראל מחתה בפני פולין על קמפיין המודעות בעיתונות הישראלית

טרגדיה בירח דבש: ישראלי נהרג בתאונת אומגה; זוגתו נפצעה קשה

פוטין, גולף והמלכה: טראמפ יוצא לביקור מתוח במיוחד באירופה

 הנשיא, ראובן ריבלין עם נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג
 

הנשיא, ראובן ריבלין עם נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג (מארק ניימן/ לע"מ)

 

עוד הוסיפה פלוג במכתבה כי "אין זו עת לסיכומים, אולם אני יכולה לומר כבר עכשיו שאסיים את תפקידי תוך תחושת סיפוק רב, היות ולבנק ישראל יש חלק נכבד במצב האיתן וביציבות שהפגינה כלכלת ישראל בשנים האחרונות, כמו גם בניתוח ובהצפת האתגרים המשמעותיים בפניהם נעמוד בשנים הבאות".

לפני שלושה חודשים העניקה הנגידה פלוג ריאיון מיוחד לחדשות עשר, שבו התייחסה ליחסים המורכבים עם שר האוצר, שנבעו באותה עת כתוצאה מדוח שפרסם בנק ישראל, בו נמתחה ביקורת על טיפול במשבר הדיור בכלל, ועל תוכנית "מחיר למשתכן": "חשוב שהנגיד יוכל לבטא את עמדתו המקצועית, ללא חשש מתגובת גורמים פוליטיים".

"אני יושבת עם שר האוצר מדי פעם, אך חשוב יותר שהדרגים המקצועיים נמצאים ביחסי עבודה תקינים. העניין האישי הוא פחות חשוב, אלא רק הדיון המקצועי", אמרה פלוג. הנגידה התייחסה גם לכוונה של כחלון לא להאריך את הקדנציה שלה: "מה שהטריד אותי הוא לא הפרסום, אלא הקונטקסט שבו הדברים נאמרו".