אזיקים (אילוסטרציה), fotolia

מנהל עמותה חשוד בהפקרת מסמכי אימוץ חסויים

החשוד בן 54 עוכב לחקירה ושוחרר למעצר בית, לאחר שאתמול התגלו קלסרים וארגזים שהכילו מסמכים סודיים רבים ברחוב מאפו שבתל אביב. בין המסמכים: בקשות אימוץ ותעודות לידה

המשטרה עיכבה היום (שישי) לחקירה מנהל עמותה בתחום אימוץ ילדים בחשד להפקרת מסמכים חסויים ברחוב מאפו בתל אביב. אתמול הוזעקה המשטרה לרחוב לאחר שנמצאו קלסרים וארגזים שהכילו חומרים סודיים. בתום חקירתו שוחרר החשוד בן 54 למעצר בית. מהמשטרה נמסר כי במקביל לחקירה הועבר דיווח לגורמי משרד הרווחה. הפרשה נחשפה הבוקר באתר ynet.

מפרטי האירוע עולה כי התושבים ברחוב מאפו גילו ערימה של עשרות קלסרים באמצע הרחוב, שהכילו בתוכם אלפי מסמכים סודיים של עמותת "טף – לאימוץ בן ארצי". על פי הדיווח, חלק מהמסמכים שנמצאו הם הסכמי אימוץ, שמות של הורים וילדים מאומצים, בקשות אימוץ שהוגשו לעמותה, בדיקות פסיכיאטריות שעברו המועמדים לאימוץ, חוות דעות רפואיות, תעודות לידה, חשבונות בנק, תמונות של ילדים מאומצים ומאמציהם, רשימות של בתי יתומים ברוסיה מהם הובאו ילדים לישראל, תכתובות של העמותה עם מגישי הבקשות, מסמכים מערכאות משפטיות בישראל ועוד מסמכים רבים שחסויים על פי החוק. מעיון בתיקים שהושלכו על המדרכה עלה כי המסמכים הרבים נוגעים לשנים 1999 עד 2016.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

טורקיה: "אם ישראל רוצה יחסים נורמליים - שתפסיק לרצוח אנשים"

פוטין, גולף והמלכה: טראמפ יוצא לביקור מתוח במיוחד באירופה

המתח הפך להומור: המתנה המפתיעה של טראמפ לקים ז'ונג און

אתמול לאחר שהתגלו המסמכים הסודיים, הגיעו שוטרים לזירה שהצליחו לזהות את האדם שהשליך את הקלסרים לרחוב. האדם טען בפני השוטרים שהחומר נמצא אצלו במחסן הביתי מהיום שרכש את דירתו לפני כעשור, ואמש החליטו לנקות את ביתו. עם זאת, טענותיו צריכות להיבדק כיוון שחלק מהמסמכים הודפסו בשנת 2016.