הידרדרות במצבה של האחות שנדקרה בבית החולים

רחל קובו בת ה-65 עברה אמש ניתוח, והיא מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ כשהיא מורדמת ומונשמת במצב קשה. כזכור החשוד במעשה, אזרח אריתריאה, טען שהיה שיכור בעת המעשה

האלימות בבתי החולים: מצבה של האחות רחל קובו, שנדקרה ביום שני בערב, התדרדר ומוגדר כעת קשה, כך נמסר בצהריים (שישי) מבית החולים שמואל הרופא בבאר יעקב. אמש עברה קובו ניתוח בבית החולים, והיא כעת מאושפזת כשהיא מורדמת ומונשמת ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים אסף הרופא.

קובו בת ה-65 נדקרה בבטנה על ידי אוסקר באחיט, מטופל נתין זר מאריתריאה בן 30. בריאיון לחדשות עשר אמר באחיט כי היה שיכור בעת המעשה וכי אינו יודע מדוע עשה זאת. "אני שתיתי אלכוהול יין, אני לא יודע מה עשיתי", אמר באחיט, "אחר כל הלכתי, מה עשיתי? - אני לא יודע".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

ישראלי נהרג בתאונת אומגה בהונדורס; צעירה נוספת נפצעה קשה

טורקיה: "אם ישראל רוצה יחסים נורמליים - שתפסיק לרצוח אנשים"

ירי מול מפעל המזגנים: מה הביא לרצח יהודי בדרום אפריקה?

עוד הוסיף באחיט כי מאז שהשתחרר מאשפוז בבית החולים לפני כחודש וחצי, הוא חי ברחוב בתל אביב. "הם זרקו אותי ברחוב, בחוץ, בתל אביב, אין לי בית, אין לי אוכל, אין לי מקום לישון, אני לא אוכל כלום". מעצרו הוארך עד יום ראשון.

 מבקש המקלט מסודן שדקר אחות בביה"ח שמואל הרופא
 

אוסקר באחיט, החשוד במעשה (חדשות עשר)

 

אסתי איילון קובו, בתה של רחל, ניצבה בדמעות מול המצלמות ואמרה: "זה לא נתפס, אי אפשר להשלים עם מצבים כאלו". עוד הוסיפה: "לפני שנה שרפו אחות - משרד הביאות אמר שהוא הסיק את המסקנות שלו, ועכשיו דקרו את אמא שלי במהלך משמרת".

איילון קובו חשפה פרטים חדשים אודות הרקע למקרה: "שלשום חדר לבית החולים מטופל לשעבר שלא היו לו תלונות על הטיפול שלה, אלא רצה להתאשפז שוב. היא דיברה איתו, ניסתה להסביר לו, כשהוא שלף את הסכין היא אמרה לו: 'מה לך ולסכין הזאת' אבל הוא פגע בה כי היא חלק מצוות רפואי". הבת הוסיפה כי "הוא היה מתוסכל, לא מעניין אותי על מה הוא כעס, זו הייתה יכולה להיות כל אחות או איש צוות רפואי אחר שנמצא פה".

"כרגע חשוב שהיא תחלים, אבל אסור שמקרים כאלה יקרו שוב, מישהו ממקבלי ההחלטות צריך להסיט את הנושאים שנמצאים היום על סדר היום ולהבין שיש להם תפקיד לא פחות חשוב ליצור פה תרבות סובלנית יותר ואלימה פחות" אמרה איילון קובו, וסיימה את דבריה בפנייה לציבור: "אני מקווה שאחרי ההצהרה הזאת אף אחד לא יצקצק ויעבור לידיעה הבאה, משהו חייב להשתנות".