צה"ל נערך לשובו של אסד לגבול: "אם יופרו הסכמים - נגיב"

חיילי צה"ל המוצבים בגבול ערוכים לתרחיש שבו הרודן הסורי ירכז מחדש את כוחותיו מולם, ובינתיים פועלים להפחית את סבלם של המוני הפליטים בדרעא • הכתבה המלאה ב"שישי"

ברקע המלחמה בין אסד למורדים בדרום סוריה, בצה"ל נערכים לשובו האפשרי של הצבא הסורי לאזור הגבול. "השבועות הבאים יגידו אם אסד באמת רוצה לרכז כאן כוחות", אמר סא"ל ניר מגידיש, מפקד גדוד איסוף קרבי בגבול סוריה, "להערכתי זה עניין של שבועות".

"אם הוא יתפוס שם הצלחות וזה ימשיך להתגלגל אז זה יכול לקרות", הוסיף מגידיש, "אבל זה יכול לקחת גם חודשים, אף אחד לא יכול לנבא פה. אם אסד יפר את ההסכמים, אנחנו כנראה נגיב".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

"המאסטרו": האם מאמן אורוגוואי המוערץ יוביל אותה לחצי הגמר?

"אלפי שקלים בשנה": כיצד התייקר יום שישי לעשרות אלפי משפחות?

סערת הריסת הכפר הבדואי: "לא נעזוב גם אם נמות כאן"

 פליטים בדרום סוריה
 

פליטים בדרום סוריה (חדשות עשר)

 

בד בבד, צה"ל ממשיך לספק ציוד הומניטרי בסיסי לפליטים שהגיעו מדרעא לאזור הגבול. "אני רואה מה עובר עליהם שם. עוברת עליהם שם תקופה לא פשוטה, שלא הייתי מאחל אותה לאף אחד", ציין מפקד גדוד האיסוף הקרבי, "אפשר לראות פה ילדים שמשחקים יחפים. אני רואה אותם כל יום, כל אחד מביא מזרון פשוט. הם מקבלים מאיתנו מזון בסיסי לקיום - אוהלים, קמח, מים ועוד".

מידת התערבותה של ישראל במידה וצבא אסד יהרוג חפים מפשע סמוך לגבולות המדינה, אינו ברור. "הצבא כבר שש שנים לא נוקט צד", הסביר מגידיש, "אנחנו משתדלים לתת את כל מה שאנחנו יודעים לתת כמדינה יהודית, ישראלית, כדי שזה ימשיך להתקיים".

הכתבה המלאה מחר ב-20:00, "שישי" עם אילה חסון