רונן לוברסקי, חייל דובדבן שמת מפצעיו, באדיבות המשפחה

המחבל שהשליך לוח שיש על לוחם דובדבן הואשם ברצח

אסלאם נאג׳י, שריצה 5 שנים בכלא הישראלי בגין פעילות בחמאס, הודה בחקירתו שהרג את החייל רונן לוברסקי. משפחתו של הלוחם דרשה מהפרקליטות הצבאית לבקש עונש מוות

כתב אישום בגין רצח הוגש היום (חמישי) נגד אסלאם נאג'י, תושב מחנה הפליטים אל-אמערי שליד רמאללה, שנעצר על ידי לוחמי דובדבן בחשד שהשליך לוח שיש על חברם ליחידה, רונן לוברסקי - והרג אותו. התביעה הצבאית הגישה את כתב האישום לבית המשפט הצבאי, והעבירה בה נאג'י בן ה-32 מואשם היא גרימת מוות בכוונה - עבירה המקבילה לרצח. התביעה הצבאית ביקשה גם להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים בעניינו.

שלשום דרשה משפחת לוברסקי מהפרקליטות הצבאית לבקש עונש מוות לנאג'י. "אנחנו לא רוצים שהמחבל יהווה קלף מיקוח לעסקאות עתידיות, ישוחרר ויחזור לטרור, כמו שלצערנו קורה במקרים רבים", אמר אריק לוברסקי, אחיו של רונן.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

אישום: תושב הקריות אנס את בתו החורגת בת ה-12 והכניסה להיריון

העובד הממורמר כמעט חשף סוד כמוס: מאחורי פרשת הסייבר החמורה

עיראק מתייבשת: המדינה אסרה על שתילת גידולים חקלאיים בקיץ

כזכור, לוברסקי נהרג בחודש מאי במהלך פעילות של דובדבן במחנה הפליטים אל-אמערי שליד רמאללה. כוח של היחידה הגיע למקום לצורך מעצר מבוקש של חשוד בתכנון פיגועים, ולוברסקי נשאר לאבטח ברחוב, בעת שכוח אחר נכנס לבצע את המעצר. בשלב זה הושלך לוח שיש גדול מאחד המבנים במקום שפגע ישירות בראשו. למרות שחבש קסדה, נפצע לוברסקי אנוש, ויומיים אחר כך מת מפצעיו בבית החולים. 

 רונן לוברסקי
 

רונן לוברסקי (באדיבות המשפחה )

 

כשבועיים לאחר האירוע נעצר נאג'י במחנה הפליטים אל-אמערי שליד רמאללה, על ידי חבריו של לוברסקי מיחידת המסתערבים של דובדבן. במהלך חקירתו, הודה במעשה ושיחזר אותו.

נאג'י ריצה עונש מאסר בכלא הישראלי בין השנים 2004 ל-2009, בגין פעילות חמאס ענפה, הכוללת מעורבות בפיגוע ירי. לפי השב"כ, כמה מאחיו של אבו חמיד הם פעילי חמאס, שבעבר הוציאו לפועל פיגועים, בהם פיגוע הירי ב"סי פוד מארקט" שבתל אביב, שבו נהרגו שלושה ישראלים, אח אחר השתתף ברציחתו של רכז שב"כ נועם כהן ב-1994.