"תעשה את זה כבר": אישום כפול בפרשת הרצח ביפו • צפו בתיעוד

בסרטון נראה החשוד ברצח, אמיר מרמש, מתגנב לבית אמה של בת זוגו טרייסי, ובורח ממנו - לאחר שהאם פאדיה נדקרה למוות. השניים הואשמו ברצח, בהונאה ובשיבוש הליכי משפט

אמיר מרמש ובת זוגו טרייסי קדיס הואשמו היום (חמישי) ברצח פאדיה קדיס, אמה של טרייסי. על פי כתב האישום, השניים, בני 18, תכננו לרצוח את פאדיה, בת ה-52, על רקע התנגדותה ליחסים ביניהם. השניים מואשמים גם ששיבשו הליכי משפט, שהונו באמצעות כרטיסי אשראי ושתכננו לפגוע בגיסה של טרייסי.

בכתב האישום נכתב כי בני הזוג עסקו באינטנסיביות בתכנון הרצח של פאדיה. ביום הרצח, טרייסי, שהתגוררה עם אמה, המתינה עד שזו תלך לישון, ואז פתחה את מנעולי דלת הכניסה האחורית לביתן. דרך דלת זו נכנס מרמש לבית באזור השעה 02:30, ואז עלה לחדרה של טרייסי, העיר אותה והראה לה סכין שהביא עמו.

בווידאו: הנאשמים בבית המשפט המחוזי בת"א

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

אישום: תכנן למכור תוכנת ריגול באופן שיפגע בביטחון המדינה

על עמוד שלם בעיתוני הבוקר: הצהרת נתניהו וראש ממשלת פולין

מחאה ביום העצמאות: אישה טיפסה על פסל החירות בניו יורק

השניים שהו בחדר עד 05:30, ואז טרייסי ביקשה ממרמש לרצוח את אמה. לפי כתב האישום, היא נתנה לו צעיף לכסות את פניו, איחלה לו "בהצלחה", הרכיבה על אוזניה אוזניות ושמעה מוזיקה בעוצמה חזקה - כדי שלא תשמע את צעקות אמה.

במקביל, על פי כתב האישום, מרמש הגיע לחדרה של פאדיה, שהתעוררה, יצאה למסדרון, וקראה בשמה של בתה טרייסי. אז הבחינה במרמש רעול הפנים. פאדיה צרחה, ואז נדקרה על ידו שבע פעמים, בצוואר ובחזה, גם לאחר שהתמוטטה. מרמש הפסיק לדקור אותה רק כשנשברה קת הסכין. 

 פאדיה קדיס ובתה טרייסי החשודה ברצח
 

פאדיה קדיס ובתה טרייסי החשודה ברצח (חדשות עשר)

 

כאמור, טרייסי ומרמש מואשמים גם בשיבוש הליכי משפט. השניים מואשמים שניקו את זירת הרצח עם סמרטוט ומגב, והעבירו את הגופה של פאדיה לחדר בקומה השלישית, במטרה להטעות את בני משפחתה ולגרום להם להאמין שנסעה. לאחר מכן, לפי כתב האישום, השניים נעלו את החדר בקומה וטרייסי החביאה את המפתח.      

טרייסי מואשמת גם שלקחה את הטלפון הנייד של אמה, והתכתבה בשמה עם אחיותיה שחיפשו אחריה. טרייסי מואשמת שכתבה להן בשם אמה כי היא עסוקה, לכאורה, בבילוי עם חברה ואינה פנויה לענות לשיחות טלפון. בנוסף, שלחה טרייסי מהטלפון הנייד שלה הודעות בקבוצת הוואטסאפ המשפחתית, בהן היא שאלה את פאדיה לשלומה.

טרייסי ומרמש מואשמים גם בהונאה בכרטיסי חיוב. לאחר הרצח, לפי כתב האישום, הם לקחו מתיקה של פאדיה כרטיסי אשראי ובמהלך היום, רכשו מוצרים והזמינו חדר במלון בתל אביב באמצעותם.

 אמיר מרמש נמלט מזירת הרצח ביפו
 

אמיר מרמש נמלט מזירת הרצח ביפו (חדשות עשר)

 

עורך הדין תומר נווה, סניגורו של מרמש, אמר לפני הגשת כתב האישום: "בידינו אסופה רבה של טענות וראיות שיכולות להטות את הכף בכתב האישום החמור הזה. מרמש לא היה שותף לחלק נכבד מתכנון הרצח ואף ניסה לשכנע אדם כזה או אחר שלא לבצע את העבירה. בלית ברירה, ביצע מרמש את העבירה, לאחר לחצים ומעורבות יתר של גורמים כאלה ואחרים".

במקביל, התפרסם היום תיעוד ממצלמות האבטחה מחוץ לבניין של פאדיה מיום הרצח. בקטע הראשון בסרטון נראה בו מרמש מתגנב לביתה של פאדיה, ובקטע השני הוא נראה נמלט משם.

בשבוע שעבר, במהלך עימות במשטרה עם טרייסי, הציע לה מרמש להינשא לו. לפני כן, במהלך נסיעה עם החוקרים ביפו, הודה מרמש במעשה, כשלא ידע שהשיחה עמם מוקלטת.

פאדיה היא אלמנתו של גבי קדיס, יושב ראש האגודה הנוצרית אורתודוקסית שנרצח במהלך תהלוכת חג המולד לפני כשש שנים. היא נמצאה מחוסרת הכרה, עם סימני דקירה ואלימות, בביתה ברחוב אהבת ישראל שביפו. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה מצאו אותה ללא רוח חיים במקלחת, ונאלצו לקבוע את מותה במקום.