החשוד ברצח אשתו בבית המשפט בחיפה, חדשות עשר

"ארב לה ודקר 8 פעמים": אישום נגד הגבר החשוד ברצח אשתו בחיפה

הנאשם, אטירסאו אינעלם, גר בנפרד מאשתו בחודשים שקדמו לרצח, עקב יחסים מעורערים בין השניים. הוא מואשם כי התנפל עליה בדקירות סכין ברחוב, בסמוך לבניין בו התגוררה

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) נגד אטירסאו אינעלם בגין רצח אשתו, סיפראש אינעלם, בדקירות סכין סמוך לביתה בחיפה בחודש שעבר. מכתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בעיר, עולה כי היחסים בין השניים היו מעורערים במשך שנים. בחודשים שקדמו לרצח, התגוררה סיפראש עם ארבעת ילדיהם בדירה בבניין ברחוב אריה לוין בשכונת קריית שמואל בחיפה, כשאטירסאו התגורר בעיר לוד.

לפי כתב האישום, נסע אטירסאו בן ה-44 מלוד לחיפה, הגיע לבניין מגוריה של אשתו כשהוא מצויד בסכין, והמתין לה ברחוב. כשחזרה סיפראש ממקום עבודתה והתקרבה לבניין, התנפל עליה אטירסאו ודקר אותה שמונה פעמים - בצווארה, בגבה, במותנה, בכתפה ובפניה - כך ע"פ כתב האישום.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

על עמוד שלם בעיתוני הבוקר: הצהרת נתניהו וראש ממשלת פולין

התחזית: עלייה בטמפרטורות והכבדה בעומסי החום

הרעל שפגע בשני האזרחים בבריטניה - אותו הגז שאליו נחשף סקריפל

האישה שנרצחה בדקירות בחיפה
 

האישה שנרצחה בדקירות בחיפה( חדשות עשר)

 

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו של אטירסאו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. בנימוקי הבקשה טענה הפרקליטות כי ישנן ראיות חזקות להוכחת אשמתו של אטירסאו, בין היתר עדויות ראייה של שכנים שצפו ברצח, ודמה של סיפראש שנמצא על בגדיו של בעלה. 

לאחר מעצרו של אטירסאו, סנגורו, ויסאם עראף, ביקש מבית המשפט לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית. "הוא עדיין מבולבל", מסר עו"ד עראף לאחר המעצר, "מצבו הנפשי מאוד קשה. לאור זאת הפנינו אותו לקבלת בדיקה פסיכיאטרית על מנת לבחון את כשירותו לעמוד לדין".

לדבריו, "החקירה עדיין בתחילתה, בימים הקרובים אנחנו נדע יותר על התיק. הוא מסר לי גרסה חלקית, שבשלב הזה אניח לא יכול להתייחס אליה. חלקים רבים מהאירוע לא זכורים לו". כמו כן, עראף הבהיר כי "נערכה לו בדיקה פסיכיאטרית בשנת 2011, ולמען ההגינות קשה לומר שיש לו רקע פסיכיאטרי".

 החשוד ברצח אשתו בבית המשפט בחיפה
 

החשוד ברצח אשתו בבית המשפט בחיפה( חדשות עשר)

 

שכניה של סיפראש סיפרו לאחר שנרצחה כי בינה לבין בעלה קיים סכסוך של שנים, על רקע הליך גירושים. עוד ציינו כי המשטרה ביקרה בבית פעמים רבות. גורם במשטרה אמר כי "היו תלונות בעבר של האישה על כך שהחשוד מתקשר אליה ומפר צווי הרחקה, כרגע אנחנו בודקים את כל התלונות. החשוד נעצר בעבר".

מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, אוה מדז'יבוז', אמרה בתגובה לרצח: "הקלות הבלתי נסבלת של האלימות כלפי נשים גובה שוב ושוב את חייהן של נשים והיום - לאור יום, באמצע הרחוב, באכזריות בלי גבול. ישנה כאן תופעה מדאיגה שדורשת מהלך לאומי, בין משרדי, כולל החמרת ענישה על ידי מערכת המשפט, הגברת האכיפה על ידי המשטרה והרחקתם של גברים אלימים מעיר מגוריהם, הגדלת התקצוב של מערכות הרווחה והסיוע לנשים וילדים הסובלים מאלימות והגברת המודעות לאפשרויות העומדות בפניהן וחשיבותה של עצם הפנייה לבקשת סיוע. אנו תקווה כי הרוצח השפל מחיפה ישלם על מעשיו במלוא חומרת הדין".