עופר ארז, מנכ"ל הבית הפתוח, חדשות עשר

מדוע עיריית י-ם מסרבת להקצות מבנה קבע עבור הקהילה הגאה?

חרף הבטחת ראש העיר ברקת לאחר רצח שירה בנקי לפני שלוש שנים, טרם הוקם מבנה עבור "הבית הפתוח". במועצת העיר נטען כי הדבר נובע מלחץ החרדים. "רצון להימנע ממאבק פנימי"

ימים ספורים לאחר שישי שליסל רצח את הנערה שירה בנקי ודקר כמה מהמשתתפים במצעד הגאווה בירושלים בשנת 2015, הבטיח ראש העיר ניר ברקת כי יוקם מבנה קבע לטובת "הבית הפתוח", שישמש כמרכז הקהילה בעיר - כך לטענת נציגי הקהילה הגאה. עם זאת, העירייה מתמהמהת כבר שלוש שנים, ובמועצת העיר אמרו לחדשות עשר כי העיכוב נובע מלחץ של גורמים חרדים בעירייה.

בחודשים האחרונים נציגי הקהילה פנו מספר פעמים לעיריית ירושלים על מנת שיעמדו בהבטחותיהם ויקצו מבנה במרכז העיר, אך בכל פעם מחדש הם נתקלו בסירוב. "הקהילה הגאה היא עוד קהילה בירושלים, קהילת שוות זכויות", אמר עופר ארז, מנכ"ל הבית הפתוח, "כמו שהעירייה תומכת בקהילות אחרות ומקצה, בין היתר, נכסים לקהילות אחרות, כך גם לקהילה הגאה".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

היסטוריה באתלטיקה: נשבר שיאה של אסתר רוט שחמורוב

הוזמנה לכנס ועקבותיה נעלמו: אם לשלוש נעדרת זה שבועיים

קרטל המסעות לפולין: כתבי אישום הוגשו נגד 13 מעורבים בפרשה

 עופר ארז, מנכ"ל הבית הפתוח
 

עופר ארז, מנכ"ל הבית הפתוח (חדשות עשר)

 

לפני כחודש, אחרי בדיקה מקיפה, גילו אנשי "הבית הפתוח" כי המבנה היחיד ששייך לעיריית ירושלים ושלא נעשה בו שימוש הוא "בית אטנה", אך גם אותו העירייה סירבה למסור להם. איתי גוטלר, חבר מועצת עיריית ירושלים, אמר כי "אני חושש שיש פה רצון להימנע מתהליך של מאבק פוליטי פנים עירוני בכל מה שקשור לנציגים החרדים פה בעיר". מעיריית ירושלים נמסר כי הוסבר לנציגי הקהילה כי כאשר יתפנה מבנה, הוא יפורסם להקצאה ואז הם יוכלו להגיש בקשה לקבל אותו.

בתוך כך, נשיא המדינה רובי ריבלין צפוי להיפגש מחר עם ינאי פרישר גוטמן, בן זוגו של אמיר גוטמן שטבע למוות לפני כשנה, ועם הוריה של שירה בנקי. זאת, במטרה להבין את המצוקות שאליהן נקלעים אנשי "הבית הפתוח". ארז טען כי "היכולת שלנו לספק אי של שפיות, מרחב בטוח ופתוח עבור הקהילה הוא קריטי. מקום שבו הם יודעים שהם יכולים לבוא ופשוט להיות" 

ארז אמר כי הפעילות של "הבית הפתוח" גדלה בשנים האחרונות, והמקום שבו הם נמצאים כבר קטן כדי להכיל את כמות האנשים המגיעים לשם. בעוד חודש, תחת אבטחה כבדה, יתקיים מצעד הגאווה בעיר הבירה. אבל עד שיימצא הפתרון, הצעירים והצעירות מהקהילה ייאלצו להמשיך ולהידחס בדירה שכורה וזמנית שמזמן אינה עומדת בעומס.