מוזס ונציג "הפועלים" סירבו להשיב אם למו"ל יש חובות לבנק

בישיבת דירקטוריון של ידיעות אחרונות, נשאלו הצדדים אם לבעל העיתון יש חובות לבנק באופן פרטי • בשנת 2013, לחברה פרטית של מוזס הייתה חשיפה של 56.7 מיליון דולר לבנק

בהמשך לפרסום אתמול (שלישי) בחדשות עשר, לפיו בדירקטוריון ידיעות אחרונות דרשו מארנון (נוני) מוזס להשעות את עצמו, מתברר כי מוזס ובנק הפועלים סירבו לענות, כשנשאלו האם הראשון חייב לבנק כספים באופן פרטי.

באסיפה כללית של בעלי המניות של ידיעות האחרונות, חלק מהם דרשו ממוזס להשעות את עצמו. לאחר מכן הם שאלו את נציג בנק הפועלים מטעם הכונס, עו"ד פיני רובין, וגם את מוזס, אם למוזס יש חובות פרטיים לבנק הפועלים. כאמור, שני הצדדים סירבו לענות.

בנק הפועלים
 

בנק הפועלים(רויטרס )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

היסטוריה באתלטיקה: נשבר שיאה של אסתר רוט שחמורוב

מסורבת גט כבר שמונה שנים: "אני נחסמת על ידי המדינה"

סוריה סירבה לאפשר לאו"ם להציב מערכות מודיעין בגבול הצפון

לפי נתון שלא נחשף מעולם, באמצע 2013, לחברת אחזקות פרטית של מוזס בשם ה.ח.ק.ג.ח, הייתה חשיפה של 56.7 מיליון דולר לבנק הפועלים. עם זאת, לא ברור מה מצבו של מוזס מול בנק הפועלים כעת.

מקורבי ארנון מוזס: "הסיקור של בנק הפועלים בידיעות אחרונות היה והינו ענייני ומקצועי. כל טענה אחרת היא חסרת שחר ומקורה בגורמים אינטרסנטיים שמנסים לפגוע במר מוזס ובעיתון".

בנק הפועלים: "איננו נוהגים למסור כל מידע לגבי לקוחותינו מחמת סודיות בנקאית. הבנק אינו מיוצג בדירקטוריון או באסיפת בעלי המניות של "ידיעות אחרונות", וממילא לא יכול להכתיב או להשפיע על החלטותיהם. מי שהשתתף בהליך קבלת ההחלטות היה כונס הנכסים, אשר מונה על ידי בית המשפט, והפעיל שיקול דעת עצמאי לחלוטין".

כאמור, יורשיו של דב יודקובסקי, עורך העבר של "ידיעות אחרונות", שמשמשים כחברים בדירקטוריון העיתון, מנסים לכפות על מוזס להשעות את עצמו ולעזוב את תפקידיו הניהוליים. עם זאת, נציג בנק הפועלים מונע לכאורה את ההשעייה. מאמציהם של היורשים החלו מאז פרסום פרשת תיק 2000 שבה חשוד מוזס במתן שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו.
 

לבנק הפועלים יש נציג בדירקטוריון העיתון מאז שהבנק נכנס לנעליו של אליעזר פישמן שפשט רגל. במכתב ששלחו הדירקטורים לבנק לפני כשבוע הם טענו כי ההחלטה להשעות את מוזס התקבלה, לגישתם, בישיבת הדירקטוריון של ידיעות אחרונות שנערכה בפברואר השנה. למרות זאת, הוסיפו נציגי משפחת יודקובסקי, הבנק הוא זה שמונע את ההשעייה של הבוס הגדול של ענקית התקשורת.