נתניהו ומנדלבליט בישיבת ממשלה, רויטרס

היועמ"ש: מימון ההגנה המשפטית של רה"מ ע"י מקורביו טעון אישור

נתניהו ביקש לפני שלושה חודשים שספנסר פרטרידג' ונתן מיליקובסקי יממנו את הוצאותיו במסגרת החקירות המתנהלות נגדו. מנדלבליט קבע כי ועדת ההיתרים תבחן את הבקשה

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, קבע היום (רביעי) כי מימון ההגנה המשפטית של ראש הממשלה בנימין נתניהו על ידי מקורביו טעון אישור של ועדת ההיתרים.

לפני שלושה חודשים פנה נתניהו ליועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, במסגרת החקירות הפליליות המתנהלות נגדו, לממן את הגנתו המשפטית באמצעות מקורביו נתן מיליקובסקי וספנסר פרטרידג'. כידוע, על עובד ציבור כראש הממשלה ישנן מגבלות על קבלת מתנות, וכן חלים עליו כללים הנוגעים לניגוד עניינים.

 בנימין ושרה נתניהו
 

בנימין ושרה נתניהו(רויטרס )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בכיר איראני: "הלחץ האמריקני יביא לעלייה במחירי הנפט"

לאחר שנתיים: שוטרים שהכו יוצאי אתיופיה קיבלו "הערה פיקודית"

"טיהור במסווה של רפורמה": נשיאת העליון בפולין מסרבת לפרוש

לאחר בדיקה, הוחלט על דעת היועמ"ש ופרקליט המדינה שי ניצן, כי יהיה עליו לפנות לוועדת ההיתרים לבחינת הבקשה. הוועדה תקבע אם אכן מותר לנתניהו לקבל כסף למימון הוצאותיו המשפטיות ממקורביו.

אתמול פורסם בחדשות עשר כי יורשיו של דב יודקובסקי, עורך העבר של "ידיעות אחרונות", המשמשים כחברים בדירקטוריון העיתון, מנסים לכפות על המו"ל ארנון (נוני) מוזס להשעות את עצמו ולעזוב את תפקידיו הניהוליים. עם זאת, נציג בנק הפועלים מונע לכאורה את ההשעייה. מאמציהם של היורשים החלו מאז פרסום פרשת תיק 2000 שבה חשוד מוזס במתן שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו.
 

לבנק הפועלים יש נציג בדירקטוריון העיתון מאז שהבנק נכנס לנעליו של אליעזר פישמן שפשט רגל. במכתב ששלחו הדירקטורים לבנק לפני כשבוע הם טענו כי ההחלטה להשעות את מוזס התקבלה, לגישתם, בישיבת הדירקטוריון של ידיעות אחרונות שנערכה בפברואר השנה. למרות זאת, הוסיפו נציגי משפחת יודקובסקי, הבנק הוא זה שמונע את ההשעייה של הבוס הגדול של ענקית התקשורת.

לאורך שנים דובר על הקשרים שבין בנק הפועלים לעיתון, הכוללים פרויקטים שיווקיים שונים שנעשים בשיתוף הבנק, כמו גם טיפול עיתונאי רך לכאורה. כעת תוהים הדירקטורים אם בנק הפועלים מחזיר מטבע בכך למוזס באמצעות דאגה למניעת השעייתו.

 מול ידיעות אחרונות, ארנון נוני מוזס
 

מול ידיעות אחרונות, ארנון נוני מוזס( חדשות עשר)

 

בתגובה לחשיפה נמסר מבנק הפועלים: "בית המשפט מינה ככונסי נכסים למניות אליעזר פישמן בידיעות אחרונות את עורכי הדין פנחס רובין וירון אלכאווי. לבנק אין כל קשר לקבלת ההחלטות שלהם".
 

מטעמו של נוני מוזס לא נמסרה תגובה ומטעם נציג משפ' יודקובסקי, עו"ד עופר פירט, התקבלה בקשה שלא להגיב לפרסום.

כידוע, ראש הממשלה נחקר במסגרת שלושה תיקים. בתיק 1000, חשוד נתניהו שקיבל מתנות בניגוד לחוק בשווי מאות אלפי שקלים מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר. בתיק 2000, חשוד ראש הממשלה בניסיון לתאם עם בעלי "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס, קבלת סיקור הוגן בתמורה לצמצום תפוצת העיתון "ישראל היום". בשני התיקים המליצה המשטרה על הגשת כתב אישום.

תיק נוסף בו חשוד נתניהו הוא תיק 4000. על פי החשד, ראש הממשלה רצה משאול אלוביץ' קבלת סיקור אוהד מאתר "וואלה" שבבעלותו, בתמורה לסיוע מצדו של ראש הממשלה לחברת "בזק", גם היא בבעלות אלוביץ'.