חבר הכנסת, מיקי זוהר, דוברות הכנסת

ח"כ זוהר: "כשיסתיים האירוויזיון - נכנס לתאגיד כמו שצריך"

זוהר יעמוד בראש ועדה חדשה לביטול פיצול התאגיד. חבר הוועדה, איתן כבל: "עוד הזדמנות להכניס סעיפי השמדה לתאגיד השידור - לא ניתן שיעשו צחוק מהחוק"

ועדת הכנסת בראשות חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד), אישרה היום (רביעי) את הקמתה של ועדה לביטול חוק פיצול תאגיד השידור. זאת על מנת לשמור על התנאים שיאפשרו את המשך חברות ישראל באיגוד השידור האירופי, וכתוצאה מכך גם את אירוח האירוויזיון בישראל. חבר הכנסת זוהר אמר בדיון הוועדה: "מיד כשיסתיים האירוויזיון, אנחנו נכנס לתאגיד כמו שצריך".

עוד אמר זוהר, שכאמור ישמש כראש הוועדה שתורכב מחברי ועדת הכנסת וועדת הכלכלה, "אני רוצה לדעת לבטח שהאירוויזיון לא תלוי בפיצול. אם אפשר לפצל בלי לפגוע בקיום התחרות אז החוק לא ימשיך ולא יסתייע. אני מציע לאנשים לעקוב אחרי הדיונים כי הם יהיו מעניינים. האירוויזיון הוא המגן של התאגיד וגם הוא יסתיים באיזשהו שלב".

כאמור, החלטת הממשלה לקדם את ביטול הפיצול הגיעה בעקבות דרישת איגוד השידור הציבורי האירופי לבצע את המהלך, על מנת שיתאפשר לקיים את האירוויזיון בישראל על פי חוקי התחרות. אתמול אושרה בקריאה ראשונה הצעת החוק לביטול הפיצול בתאגיד השידור הציבורי פה אחד במליאת הכנסת, ובמקביל נדחתה הצעה דומה של חברי הכנסת איתן כבל ויוסי יונה.

 איתן כבל בוועדת הכלכלה
 

איתן כבל בוועדת הכלכלה (דובר ועדת הכלכלה)

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

קרטל המסעות לפולין: כתבי אישום הוגשו נגד 13 מעורבים בפרשה

כך ניצלו חייו של גולש שפרסם הודעת התאבדות

"נפתח לכם את הצורה": 15 חודשי מאסר לאוהד כדורסל שפצע מאבטחת

חבר הכנסת איתן כבל, שצפוי לשבת בוועדה המאוחדת, כתב בטוויטר: "מי עומד מאחורי מיקי זוהר? האם ראש הממשלה עדיין לא נח מהמאמצים לחסל את התאגיד או שאולי זה שר התקשורת שרוצה להשמיד את השידור הציבורי? אין סיבה להטריח שתי ועדות של הכנסת בשביל חוק שהוא שורה אחת בלבד, אלא אם רוצים לעשות דברים אחרים, ויש כבר יותר משמועות על דברים שמנסים לקדם", והוסיף: "עבורם זו עוד הזדמנות להכניס סעיפי השמדה לתאגיד השידור. אנחנו נילחם פה על כל עניין וסעיף ולא ניתן שיעשו צחוק מהחוק".

מארגון העיתונאים נמסר בתגובה: "הרצון של רה"מ באמצעות עושה דברו בכנסת לשלוט בתאגיד 'כי מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו', מעולם לא ירד מהשולחן. כפי שחשף היום ח"כ זוהר בכנסת, האיום לביטול האירווזיון בישראל היווה רק אילוץ זמני מבחינת רה"מ לוותר כרגע על רעיון פיצול התאגיד. אנו בארגון העיתונאים, שמייצגים את עיתונאי התאגיד, לא נאפשר לפוליטיקאים ובראשם רה"מ לפגוע בעצמאות תאגיד השידור הציבורי. מזכירים כי ההליך בבג"ץ, שהביא להקפאת הפיצול, עודנו פתוח ומתנהל וכי אנו לא נהסס להשתמש בכל כלי העומד לרשותנו כדי להתנגד ליוזמות לפגוע בתאגיד".