רדואן פאיד, אסיר שנמלט מהכלא בצרפת אמצעות מסוק, האינטרפול

הטייס שהבריח את האסיר המסוכן: "אמרו שמשפחתי בסכנה"

סטפן בוי, שסייע למלט את רדואן פאיד, התראיין לתחנת רדיו בצרפת והסביר את חלקו בפרשה שמסעירה את רשויות החוק במדינה. "זה היה נורא. הרגשתי חסר אונים"

פרטים חדשים נחשפים על מבצע המילוט הנועז בצרפת: סטפן בוי, הטייס שנחטף כדי להטיס את המסוק איתו ברח האסיר רדואן פאיד מהכלא במדינה בתחילת השבוע, התראיין הבוקר (רביעי) וסיפר על חלקו בפרשה.

בוי סיפר בריאיון לתחנת רדיו כי שני גברים שפגש במועדון תעופה סמוך לפריז, הכריחו אותו להמריא תוך איומי אקדח. "הם אמרו לי שעליי לציית ולבצע את עבודתי כהלכה אחרת משפחתי תהיה בסכנה ושיש אדם שנמצא מול ביתי. הם אילצו אותי, הם שמו לי שני אקדחים על הרקה", אמר בקול נרגש.

בתחילה, המסוק שהטיס בוי נחת בשדה על מנת לאסוף חברים נוספים בצוות שסייע למלט את פאיד. עם זאת, המנוע של המסוק הפסיק לעבוד וחברי הצוות היכו את בוי עד שאיבד הכרתו. "זה היה נורא. הרגשתי חסר אונים", סיפר בוי.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

קרטל המסעות לפולין: כתבי אישום הוגשו נגד 13 מעורבים בפרשה

בת האחות שנדקרה: אל תעברו לידיעה הבאה - משהו חייב להשתנות

"נפתח לכם את הצורה": 15 חודשי מאסר לאוהד כדורסל שפצע מאבטחת

לאחר שהמנוע חזר לעבוד, חברי הצוות טסו לכלא. בזמן שהמסוק הגיע למתחם, אחד מחברי הצוות נותר עם בוי וכפה עליו לרחף עם המסוק מעל האדמה. "היה נדמה שזה נמשך נצח. הפחד שלי היה שהדלק ייגמר. לא ידעתי מה יהיה הדבר הבא שהם יגרמו לי לעשות". בזמן שהמסוק ריחף, חברי הצוות פרצו למתחם והבריחו את פאיד מחדר הביקורים שבו שהה אל עבר כלי הטיס שמיהר להמריא כשעליו האסיר המסוכן. לדברי בוי, פאיד היה שקט במהלך הטיסה. בסופו של דבר, המסוק נחת בעיירה מצפון לפריז וחברי הצוות שחררו את בוי והציתו את המסוק.

בשנות ה-90, פאיד היה חלק מכנופיית פשע שעסקה בשודים מזוינים, ובשנת 2001 נידון למאסר עולם בעקבות שוד שהסתבך בסביבת פריז. במהלך אותה הפעולה, שבמסגרתה נשדדה משאית עם כסף רב, נהרגה שוטרת בת 26.

ב-2010 הוא פרסם ספר שבו טען כי ויתר על חיי הפשע. עם זאת, בשנת 2013 פאיד ניסה לראשונה להימלט מבית הכלא. הוא השתמש בחומרי נפץ כדי לפרוץ מספר דלתות, לקח עמו בני ערובה והסתובב חופשי עד שנתפס לאחר כחודש וחצי. בעקבות כך, הועבר לכלא אחר שבו הוחזק בבידוד, עד שנמלט היום בשנית.