ביג מק של מקדונלדס , גטי אימג'ס/אימג'בנק

למה מקדונלד'ס לא מאפשרת לרכוש המבורגר וגלידה באותה ההזמנה?

לקוחה של הרשת טוענת כי אף על פי שהמוצרים נמכרים בסניף, נמנע ממנה מלהזמין אותם במכשירי המגע: "למה ב-2018 מפקחים לי על ההזמנה?". מקדונלד'ס: "זה לבקשת הרבנות"

כשרות במאה ה-21: ברשת מקדונלד'ס מצאו דרך לא שגרתית לשמור על כשרות בסניפים הכשרים. רקפת פרא הגיעה לסניף ברמת אביב במטרה לקנות אוכל, אבל לטענתה, לא התאפשר לה להזמין המבורגר ביחד עם גלידה במכשירי המגע שנמצאים במקום - בגלל כשרות. 

לדבריה, כשניסתה לבצע את ההזמנה, קיבלה את ההודעה: "המסעדה כשרה ולכן לא ניתן להזמין באותה הזמנה מוצר בשרי וחלבי ביחד. צריך לבצע עסקה בשרית ועסקה חלבית בנפרד".

"מהיום גם כרטיסי האשראי שומרים כשרות", כתבה פרא בעמוד הפייסבוק שלה, "במכשירי הטאץ' במקדונלד'ס אין אפשרות להזמין המבורגר וגם גלידה באותה ההזמנה מטעמי כשרות. במקום עצמו מוכרים גם גלידה וגם המבורגר. למה בישראל ב2018 מפקחים לי על ההזמנה? אם אני לא שומרת כשרות? אם אני רוצה לי את הגלידה ולבן שלי את ההמבורגר? מה זה???".

מהרשת נמסר בתגובה: "מקדונלד'ס, רשת המסעדות הגדולה בישראל,  מונה כ-180 מסעדות, מתוכן כ-60 מסעדות כשרות, המשרתות גם את הלקוחות שומרי המסורת. בין המסעדות הכשרות נמנית גם המסעדה ברמת אביב. מטעמים ברורים, ולבקשת הרבנות - מאז ומתמיד בסניפים אלה קיימת הפרדה בין קופת עמדת הקינוחים לקופות האחרות ולא ניתן להזמין באותה עסקה מוצרי בשר וקינוחים חלביים. הלקוחות יכולים להינות מקינוחים אהובים בעסקה נפרדת".

 מניעת הזמנה במקדונלדס
 

ההודעה שקיבלה הלקוחה. (צילום מסך)