אוהדי הפועל תל אביב, רויטרס

"נפתח לכם את הצורה": 15 חודשי מאסר לאוהד כדורסל שפצע מאבטחת

על פי גזר הדין, זרק אוהד הפועל ת"א בקבוק זכוכית לעבר המאבטחת באולם וגרם לה לשברים בפנים. השופט הבהיר: "הדרך היחידה שבה ניתן להילחם בתופעה היא ענישה מכבידה"

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (רביעי) 15 חודשי מאסר בפועל על אור שמש, אוהד הפועל תל אביב שהתעמת עם מאבטחים במהלך משחק כדורסל שנערך בחודש אוקטובר 2017, ואף זרק בקבוק זכוכית על מאבטחת ופצע אותה בראשה. השופט עמית גורפינקל קבע בגזר הדין כי יש להחמיר את הענישה על אלימות באירועי ספורט כדי לייצר הרתעה.

במהלך הפסקת המחצית במשחק הכדורסל בין הפועל תל אביב לקבוצת הפועל ירושלים התפתחה קטטה אלימה בין אוהדי תל אביב לבין המאבטחים בהיכל שלמה שבעיר. על פי כתב האישום, התקדם שמש לעבר המאבטחים בתום המשחק, "בכוונה לבוא עמם חשבון בגין התנהגותם במהלך הקטטה", ולאחר חילופי דברים בין הצדדים אמר למנהל חברת האבטחה: "תביא את המאבטחים שעומדים איתך ובואו תרדו חמש, אנחנו נביא חמש - נזיין אתכם, נפתח לכם את הצורה".

 עו"ד שחר חצרוני
 

עו"ד שחר חצרוני, שייצג את שמש בבית המשפט (חדשות עשר )

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

החילוץ בתאילנד: הילדים הלכודים במערה החלו ללמוד שחייה וצלילה

מבקש מקלט נדקר למוות בבאר שבע; החשוד בדקירה הסגיר את עצמו

"בנו של מנהיג דאע"ש נהרג במהלך קרב עם כוחות רוסים בסוריה"

מנהל חברת האבטחה ניסה להרגיע את הרוחות ואף הורה למאבטחים להתרחק מהמקום, אלא שאז הרים שמש בקבוק זכוכית מהרצפה והשליך אותו לעבר המאבטחים. הבקבוק פגע בראשה של מאבטחת שנכחה במקום, וגרם לחבלה קשה בפניה. בין היתר נגרם לה שסע בעצם הלחי, שבר בעצם הלסת, שבר ברצפת ארובת העין ודימום פנימי בחלל הסינוס. המאבטחת אושפזה בבית החולים במשך 18 ימים בשל הפגיעה החמורה שנגרמה לה.

השופט עמית גורפינקל כתב בגזר הדין: "אלימות המבוצעת במגרשי ספורט גורמת לנזק למי שבא ליהנות מהמשחק ומביאה לסבל מתמשך במקום להנאה צרופה. הדרך היחידה שבה ניתן להילחם בתופעה הינה דרך ענישה מכבידה". העונש המלא שגזר השופט על שמש הוא 15 חודשי מאסר בפועל, שנת מאסר על תנאי, תשלום פיצויים למתלוננת על סך 20 אלף שקלים, והרחקה מהמגרשים לשלוש שנים שיחלו ביום שחרורו מהמאסר.

לפני כחודשיים היו מעורבים אוהדי הקבוצה בעימות נוסף, הפעם עם כוחות המשטרה, בתום משחק פליאוף בו ניצחו האדומים את מכבי אשדוד. במהלך המהומות נעצרו שני אוהדים בגין הפרת סדר, ובתגובה ניסו עשרות אנשים למנוע את העברתם לתחנת המשטרה – מה שגרם לעימות חריף עוד יותר, במהלכו רוסס גז מדמיע אל עבר הקהל. בסופו של דבר, הועברו העצורים לחקירה.