אלאדין הגורילה חוגג 20, דוברות הספארי

עם אבטיח, גזר ועלי רוקט: אלאדין הגורילה חגג יום הולדת 20

מסיבה מפוארת בגן החיות בטנריף נערכה עבור גורילה שנולד בספארי ברמת גן בסוף המאה הקודמת. רק דבר אחד חסר לאלאדין על מנת שחייו יהיו מושלמים: צאצאים משל עצמו

יום הולדת קופיפי: אלאדין הגורילה מציין היום (רביעי) את יום הולדתו ה-20. אנשי גן החיות בטנריף דאגו לפנק את בעל השמחה באבטיח, פטרוזיליה, עלי רוקט, גזר וכמובן - קישטו את המתחם שבו הוא חי בנייר טואלט לבן ורך שנתלה מכל עבר.

בבוקר הארבעה ביולי בשנת 1998 הגיעו המטפלים של קופי הספארי ברמת גן לנקות את החצרות ולהאכיל את הקופים. אחד המטפלים הבחין בגוש שחור בסמוך לכניסה לבתי הלילה ולאחר שהמטפלים התקרבו לשם במהירות, הם גילו גור קטן. במהרה, הצוות הבין שאחת הגורילות המליטה בלילה והותירה את הגור הצעיר שלה לבדו על הדשא.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הלינץ' בתחנה המרכזית בב"ש: 100 ימי עבודות שירות לאחד הנאשמים

גננת בפ"ת שנחקרה בחשד להתעללות שוחררה ואושר לה לשוב לעבודתה

מבקש מקלט נדקר למוות בבאר שבע; החשוד בדקירה הסגיר את עצמו

המטפלים התמקדו בהצלת הגור ומיהרו לקחת אותו למרפאת הספארי, שם  קיבל טיפול שכלל חימום ומתן נוזלים וויטמינים וגם פורמולת חלב לתינוקות. למחרת כאשר אלאדין היה כבר חזק יותר, הוחלט להניח אותו בחצר ולקוות שאמו תיקח אותו והוא יתאחד עם משפחתו. הדבר לא קרה ודווקא הנקבה השנייה שבחצר, ליה, הרימה אותו ואימצה אותו אל חיקה.

 אלאדין הגורילה חוגג 20
 

אלאדין הגורילה (דוברות הספארי )

 

עם זאת, לא היה ניתן להשאיר את אלאדין יחד איתה והגור הקטן גדל במשך חצי שנה בביתה של נתי המטפלת ולסירוגין בבית הלילה כשכל משפחתו צופה בו. הגידול היה מורכב מאוד שכן נתי הייתה חייבת להתייחס לאלאדין כגורילה ולא להתפתות ולדבר אליו ולהתנהג אליו כאילו היה תינוק אנושי.

נתי הייתה משמיעה לאלאדין נהמות, מיעטה בדיבור ולרוב נתנה לו להיתלות עליה ולא החזיקה אותו בידיה. רק לאחר חצי שנה הוחלט לנסות לחבר אותו עם המשפחה ולקוות שאביו, לוקאס, לא יפגע בו. לשמחת כולם, אלאדין התקבל באהבה ואומץ על ידי ליה, שבינתיים גם לה כבר היה גור משלה - לאון.

שני הגורילות הצעירים הפכו לחברים טובים ובגיל 7 טסו ביחד לגן החיות של טנריף. מטפליו בספרד מספרים כי למרות סיפור חייו הקשה והמורכב, אלאדין הפך להיות גורילה זכר מרשים ושליט אשר יש לו מזג נוח. רק דבר אחד אין עדיין לאלאדין: צאצאים משלו. אחיו החורג לאון כבר עבר לגן החיות בברזיל והביא לעולם שלושה גורים. אולי יום אחד אלאדין יהיה גם אב גאה.