גן ילדים, אילוסטרציה, Fotolia

גננת בפ"ת שנחקרה בחשד להתעללות שוחררה ואושר לה לשוב לעבודתה

יומיים לאחר שעוכבה לחקירה בעקבות תלונה, הוחלט במשטרה לשחרר את הגננת ממעצר הבית שהוטל עליה, בעקבות בחינת סרטוני האבטחה מהגן. היום יעלה להצבעה בכנסת "חוק המצלמות"

גננת בפתח תקווה שעוכבה השבוע לחקירה בחשד לאלימות שוחררה היום (רביעי) ממעצר הבית שהוטל עליה, ואושר לה לשוב לעבודתה. הגננת, תושבת השומרון בת 49, נחקרה עם קבלת התלונה ביום שני, ובסיום חקירתה היא שוחררה בתנאים מגבילים, בהם מעצר בית וסגירת הגן. 

ממשטרת מרחב השרון נמסר כי לאחר בחינת ממצאי החקירה, כולל צפייה בסרטונים ממצלמות האבטחה בגן, התקבלה החלטה כי יש לשחרר את הגננת מהתנאים המגבילים בהם שוחררה בסיום חקירתה וניתן לה היתר לפתוח מחדש את הגן.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

החילוץ בתאילנד: הילדים הלכודים במערה החלו ללמוד שחייה וצלילה

"לשמור עלינו יחד": ניצולי השיטפון מבקשים סיוע ללמוד במכינה

מבקש מקלט נדקר למוות בבאר שבע; החשוד בדקירה הסגיר את עצמו

בתחילת השבוע הוגש כתב אישום נגד שלוש נשים ששימשו כסייעות בגן ילדים בפתח תקווה וטיפלו בקבוצות פעוטות בטווח הגילאים שבין שלושה חודשים לשלוש שנים. ויקטוריה קובטקו, קטרינה קיריליוק ופולינה זבגורודני הואשמו בריבוי עבירות של תקיפת חסר ישע והתעללות. הפרקליטות הגישה בנוסף בקשה להארכת מעצרן עד תום ההליכים המשפטיים. במקביל, הוגשה בקשה לאסור עליהן לעבוד בכל עבודה הקשורה לילדים.

מכתב האישום, שהוגש לבית המשפט השלום בפתח תקווה ע"י פרקליטות מחוז מרכז, נכתב כי בהזדמנויות שונות במהלך עבודתן בגן הילדים, תקפו הנאשמות את התינוקות בכך שסטרו בפניהם, נענעו אותם, דחפו את ראשם, הכו בהם ואחזו בהם בכוח בזרוע.

בתוך כך, הצעת "חוק המצלמות" אושרה השבוע בוועדת השרים לענייני חקיקה, וצפויה לעלות היום להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת. אם החוק יעבור כל מסגרת חינוכית פרטית המיועדת לילדים עד גיל שלוש תחויב בהתקנת מצלמת וידאו. התיעוד מהגן יוכל לשמש את חוקרי המשטרה במקרה שיש חשש סביר לפגיעה בילד.

מוקדם יותר החודש הוגש כתב אישום נגד אינה סקיבנקו, הסייעת שהואשמה בהריגת התינוקת יסמין וינטה לפני כחודש וחצי בפתח תקווה. כמו כן, סקיבנקו הואשמה בריבוי עבירות התעללות. מכתב האישום עולה כי הסייעת, תושבת ארעית מאוקראינה בת 23 שעבדה בגן הילדים בשלוש השנים האחרונות, הטיחה את התינוקת על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה וצפתה במכשיר הסלולרי עד שמתה. כמו כן, נכתב כי בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה התעללה הנאשמת בתינוקות, במה שהפך "כדבר שבשגרה".

בעקבות ריבוי מקרי ההתעללויות בגני הילדים ובפעוטונים יצאו הורים רבים למחאה בחודש האחרון למען הגברת הפיקוח על הקמת גנים פרטיים. במקביל, דרשו ההורים לחייב את המקומות האלה בהתקנת מצלמת אבטחה שדרכה ניתן יהיה לבדוק אם אכן הצוות החינוכי התעלל בילדים ופגע בהם.