"לשמור עלינו יחד": ניצולי השיטפון מבקשים סיוע ללמוד במכינה

פחות מחודש אחרי שהתקבלה ההחלטה לא לפתוח את שנת הלימודים הבאה במכינת "בני ציון", מכינת "תבור" מתכוונת להקים שלוחה חדשה עבור 30 השורדים, וזקוקה לסיוע בציוד וכסף

חודשיים וחצי אחרי אסון נחל צפית, בו נספו עשרה נערים ונערות שהיו מיועדים ללמוד בשנה הבאה במכינה הקדם צבאית "בני ציון", ופחות מחודש אחרי שהוחלט שלא לפתוח את שנת הלימודים הבאה במכינה, יוזמה חדשה מציעה פתרון שיאפשר ל-30 בני המחזור ששרדו את השיטפון להישאר יחד, אך זקוקה לעזרת הציבור.

לפני כשבוע נערך טקס סיום השנה של מכינת "תבור" בנצרת עילית, ובמהלך הטקס קיבל ראש המכינה, עמיחי שיקלי, רצף הודעות ווטסאפ מאחד מאנשי הצוות ב"בני ציון" שבהן נכתב: "צריכים אתכם להקמת שלוחה ל-30 חבר'ה האלה, יש לך מקום פיזי?". שיקלי לא היסס, ובאותה דקה ענה: "מוכנים מחר בבוקר".

ראש המכינה שפועלת בנצרת עילית מזה כשמונה שנים, הסביר את הרקע: "ההחלטה שהתקבלה, שלא לפתוח את מכינת בני ציון, שמה את החבורה שכבר התגבשה בסיטואציה לפיה הם צריכים להתפזר. היה להם מאוד חשוב לעשות את השנה יחד אחרי חוויה כל כך מכוננת ומטלטלת, ואמרנו כן ללא היסוס. לקחנו החלטה מהבטן, אבל עם הבנה שזה אפשרי".

ההתכתבות בין שיקלי לחברו ממכינת "בני ציון"

ההתכתבות בין שיקלי לחברו ממכינת "בני ציון" (צילום מסך)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

מבקש מקלט נדקר למוות בבאר שבע; החשוד בדקירה הסגיר את עצמו

בדיקות מחודשות בטכניון יכריעו בנוגע לאמינות מצלמות המהירות

תיעוד: בת ה-9 חיבקה את אביה - ומנעה מעבריינים להכות אותו

אחיה שיטרית, ששרד את האסון, הצטרף לדבריו של שיקלי ואמר: "מהרגע הראשון אחרי האסון כל החבר'ה הגיעו למכינה, והיה הרבה מאוד ביחד מאז. חשבנו שהדבר שהכי כדאי זה לשמור עלינו יחד". אלא שההחלטה להקים שלוחה חדשה למכינה, מתקבלת בדרך ככל מתוך תכנון לטווח ארוך, ודורשת אישורים ותקציבים רבים.

"משרד החינוך, בצעד מאוד חריג, אישר עקרונית את המהלך וכך גם מועצת המכינות. זה לא מובן מאליו, ובלי זה לא היינו עושים את זה", אמר שיקלי, והוסיף: "מדובר בטווחי זמן מאוד קצרים, ומעבר לתקציב הממשלתי ולתקציב שניתן לגייס מתורמים, הציבור יכול מאוד לעזור לנו. יש לינק בפייסבוק למי שמעוניין".