חודייפה אל-בדרי, בנו של מנהיג דאע"ש אבו בכר אל-בגדדי, שנהרג, רויטרס

"בנו של מנהיג דאע"ש נהרג במהלך קרב עם כוחות רוסים בסוריה"

חודייפה אל-בדרי, אחד מילדיו של אבו בכר אל-בגדדי, מת לפי הודעת הארגון הסלפי הקיצוני בעיר חומס במהלך עימות עם כוחות המשטר הסורי וכוחות רוסים שפועלים במדינה

"נהרג בנו של מנהיג המדינה האסלאמית": בעוד הכרסום במעמד ובאחיזה של דאע"ש בסוריה ובעיראק הולך ומתרחב, הלילה (רביעי) קיבל הארגון הסלפי הקיצוני – ובעיקר העומד בראשו - מכה משמעותית. חודייפה אל-בדרי, בנו של מנהיג דאע"ש אבו בכר אל-בגדדי, מת במהלך קרב עם כוחות רוסים וסורים בעיר חומס שבסוריה, כך לפי הודעת הארגון.

בהודעה שפרסם הארגון, לפיה בנו של אל-בגדדי היה מעורב בפעולה נגד מתקן אנרגיה סורי בחומס, נראית תמונה של נער צעיר מחזיק כלי נשק. התמונה היא ככל הנראה של אל-בדרי אך בהודעת הארגון לא נמסרו פרטים נוספים.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בדיקות מחודשות בטכניון יכריעו בנוגע לאמינות מצלמות המהירות

תפירת מכרזים ומינויים שנויים במחלוקת: כך פעל יו"ר קק"ל

תיעוד: בת ה-9 חיבקה את אביה - ומנעה מעבריינים להכות אותו

 ההודעה שפורסמה על מותו של בנו של מנהיג דאע"ש
 

ההודעה שפורסמה על מותו של בנו של מנהיג דאע"ש (חדשות עשר)

 

מקום הימצאותו של מנהיג דאע"ש אל-בגדדי נותר עלום, וגם לאחר ההודעה של הארגון לא ברור מה מצבו של האיש שנעלם מהמפה מאז הדיווחים על פציעתו או מותו בשנים האחרונות. לאחר שסחף את כוחותיו לכיבוש צפון עיראק, הכריז אל-בגדדי בעיר מוסול בשנת 2014 כי הוא מקים חליפות שתשלוט על כל המוסלמים.

הפעם האחרונה שהמנהיג המסתורי של דאע"ש מסר הודעה, וקולו לכאורה נשמע, הייתה בחודש ספטמבר האחרון אז העביר מסר אודיו (שמע) באורך 46 דקות. בהודעתו קרא אל-בגדדי לתומכיו ברחבי העולם ליזום מתקפות נגד מטרות במערב ולהמשיך במאבק בעיראק, סוריה ובכל מקום אחר.