בדיקות מחודשות בטכניון יכריעו בנוגע לאמינות מצלמות המהירות

הבדיקות שערך המוסד האקדמי לבקשת המשטרה בוצעו ככל הנראה בשיטה שאינה מציגה תוצאות נכונות וכעת ייצטרכו לערוך אותן מחדש. אם תוכח אמינות המצלמות - דוחות ישלחו בדיעבד

סערת מצלמות המהירות: הטכניון עידכן בשבוע שעבר את אגף התנועה במשטרה כי הבדיקות שערך לגבי אמינות מצלמות המהירות, ושהובילו להקפאת השימוש בהן, נעשו בשיטה לא נכונה. כעת בטכניון ייצטרכו לערוך בדיקות מחודשות, כך דווח אמש (שלישי) בחדשות עשר.

בטכניון מצאו שבדיקות האמינות שנערכו למצלמות המהירות בוצעו בשיטה לא נכונה מבחינת הוראות היצרן. כך למשל, במצבי קיצון שבהם נהג מזהה את המצלמה ובולם מיידית, דרך הבדיקה של הטכניון עשויה להעלות תוצאה שאינה נכונה. בבדיקה שנערכה לפני מספר שבועות ל-500 מקרים, התגלו בכמה עשרות מהם פערי מהירות בין המכוניות בפועל לבין התיעוד של המצלמות - נתון שהוביל לספקות לגבי אמינותן ולהקפאת השימוש בהן.

מנתוני אגף התנועה עולה כי מרגע הקפאת הדוחות בתחילת חודש יוני חלה עליה באחוז הנהגים שחולפים על פני מצלמות המהירות במהירות מופרזת לכדי 9.5% - אחוז וחצי יותר מתחילת השנה הנוכחית. הנתון הזה מתרגם בפועל לעשרות אלפי נהגים שעוברים את המהירות ולא לוקחים בחשבון שהמצלמות עדיין מתעדות אותם, ואת תוכח אמינותן – הדוחות ישלחו בדואר.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:
תיעוד: בת ה-9 חיבקה את אביה - ומנעה מעבריינים להכות אותו
דוקר האחות בבית החולים: "הייתי שיכור, לא יודע מה עשיתי"
תיק 2000: בדירקטוריון ידיעות אחרונות דרשו ממוזס להשעות עצמו
 

 מצלמת מהירות
 

מצלמת מהירות (חדשות עשר)

 

מהמשטרה נמסר כי ביותר מ-1000 בדיקות שערכה הוכח כי אמינות המצלמות אינה מוטלת בספק והם ממשיכים בבדיקות בשיתוף עם הטכניון.


לפני כשבועיים בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה מחק מספר כתבי אישום נגד נהג שנסע במהירות מופרזת, זאת על רקע הפרסומים בשבועות האחרונים כי נערכת בדיקה למערכת מצלמות המהירות ועד לסיומן המשטרה החליטה כי לא תיתן דוחות.