דוקר האחות בבית החולים: "הייתי שיכור, לא יודע מה עשיתי"

אוסקר באחיט, שפצע בינוני אחות ב"שמואל הרופא", אמר לחדשות עשר כי הוא חי ברחוב מאז שהשתחרר, לפני כחודש וחצי. "אין לי בית, אין לי אוכל, אין לי מקום לישון"

אוסקר באחיט, שפצע שלשום (שני) אחות בבית החולים הגריאטרי "שמואל הרופא" שבבאר יעקב, ופצע אותה בינוני, אמר בריאיון לחדשות עשר כי היה שיכור בעת המעשה וכי אינו יודע מדוע עשה זאת.

"אני שתיתי אלכוהול יין, אני לא יודע מה עשיתי", אמר באחיט, "אחר כל הלכתי, מה עשיתי? - אני לא יודע". עוד הוסיף באחיט כי מאז שהשתחרר מאשפוז בבית החולים לפני כחודש וחצי, הוא חי ברחוב בתל אביב.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>
סכנת המנשאים: האם ניתן היה למנוע מותם של 3 תינוקות תוך שנה?

תיק 2000: דירקטורים לוחצים להשעות את מוזס - בנק הפועלים מסכל

הייעוץ השגוי בבני ציון: "הרופא פירש את החוק באופן לא נכון"

 מבקש המקלט מסודן שדקר אחות בביה"ח שמואל הרופא
 

מבקש המקלט מאריתריאה שדקר אחות בביה"ח שמואל הרופא (חדשות עשר)

 

"הם זרקו אותי ברחוב, בחוץ, בתל אביב", סיפר באחיט, "אין לי בית, אין לי אוכל, אין לי מקום לישון, אני לא אוכל כלום". האחות שנדקרה בבטנה עברה מספר ניתוחים, ומאושפזת במצב בינוני בבית החולים אסף הרופא. מעצרו של באחיט הוארך עד יום ראשון.

"אנחנו באמת לא רוצים להיות בשדה קרב", אמרה אירית מועלם, יו"ר ועד האחיות בביה"ח אסף הרופא, "אנחנו רוצים לעשות את העובדה שלנו נאמנה ואנחנו רוצים לחזור הביתה בשלום למשפחות שלנו".

בעקבות המקרה, הודיעה הסתדרות האחיות על שביתת אזהרה ביום רביעי. "אני חושבת שהגיע הזמן שראש הממשלה, שר אוצר וכולם, ייתנו את כל המשאבים שבמשך שנים לא נתנו למערכת הבריאות", אמרה אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות. "לא יכול להיות שאנשים יעבדו תחת פחד כזה".

כזכור, בחדשות עשר נחשף אתמול כי המאבטח בבית החולים נמלט אתמול במהלך תקיפתה של האחות במקום. בתיעוד ממצלמות האבטחה במוסד הרפואי נראה החשוד, כשהוא עומד ליד דלפק האחיות ולצדו המאבטח. כשהוא חשף בפני אנשי הצוות את הסכין שברשותו, המאבטח נראה בורח מיד - ואז החשוד התקרב לאחות ודקר אותה בבטנה.

יו"ר ועד האחיות של בית החולים סיפרה לחדשות עשר: "שמענו שהוא ברח. זו תחושה איומה של חוסר ביטחון, אנחנו לא מאמינים שהוא ברח והשאיר את האחות ככה". לדבריה, "זה רגע של פחד, של אימה. המאבטח עם נשק - זה לא הגיוני שהוא יתנהג ככה".