תיק 2000: בדירקטוריון ידיעות אחרונות דרשו ממוזס להשעות עצמו

פרסום ראשון: יורשיו של העורך לשעבר דב יודקובסקי פנו לבנק, שלו נציג בדירקטוריון, בדרישה לאפשר השעיית המו"ל שחשוד במתן שוחד לרה"מ. לדבריהם, המוסד הפיננסי מונע זאת

  • פורסם ב:
  • 03/07/2018 20:49
  • |

פרסום ראשון: יורשיו של דב יודקובסקי, עורך העבר של "ידיעות אחרונות", שמשמשים כחברים בדירקטוריון העיתון, מנסים לכפות על המו"ל ארנון (נוני) מוזס להשעות את עצמו ולעזוב את תפקידיו הניהוליים. עם זאת, נציג בנק הפועלים מונע לכאורה את ההשעייה. מאמציהם של היורשים החלו מאז פרסום פרשת תיק 2000 שבה חשוד מוזס במתן שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו.
 

לבנק הפועלים יש נציג בדירקטוריון העיתון מאז שהבנק נכנס לנעליו של אליעזר פישמן שפשט רגל. במכתב ששלחו הדירקטורים לבנק לפני כשבוע הם טענו כי ההחלטה להשעות את מוזס התקבלה, לגישתם, בישיבת הדירקטוריון של ידיעות אחרונות שנערכה בפברואר השנה. למרות זאת, הוסיפו נציגי משפחת יודקובסקי, הבנק הוא זה שמונע את ההשעייה של הבוס הגדול של ענקית התקשורת.

לאורך שנים דובר על הקשרים שבין בנק הפועלים לעיתון, הכוללים פרויקטים שיווקיים שונים שנעשים בשיתוף הבנק, כמו גם טיפול עיתונאי רך לכאורה. כעת תוהים הדירקטורים אם בנק הפועלים מחזיר מטבע בכך למוזס באמצעות דאגה למניעת השעייתו.


>> עוד כתבות בחדשות עשר:
ישראל וארה"ב הקימו צוות משותף להגברת הלחץ באיראן על המשטר
הבחינה בשריפה מעפיפון וקראה לעזרה בווטסאפ: "מי ששומע שיבוא"
הישראלי שמסייע בחילוץ בתאילנד: "הנערים יהיו בחוץ בתוך שבוע"
 

 מול ידיעות אחרונות, ארנון נוני מוזס
 

מול ידיעות אחרונות, ארנון נוני מוזס ( חדשות עשר)

 

בתגובה לחשיפה נמסר מבנק הפועלים: "בית המשפט מינה ככונסי נכסים למניות אליעזר פישמן בידיעות אחרונות את עורכי הדין פנחס רובין וירון אלכאווי. לבנק אין כל קשר לקבלת ההחלטות שלהם".
 

מטעמו של נוני מוזס לא נמסרה תגובה ומטעם נציג משפ' יודקובסקי, עו"ד עופר פירט, התקבלה בקשה שלא להגיב לפרסום.

תיק 2000 זכה לתייחסות בשבוע שעבר מהיועמ"ש אביחי מנדלבליט, במהלך סקירה שהעניק לחברי ועדת חוק, חוקה ומשפט. "חקירה פלילית זה לא אוסף של ספקולציות ותחושות וגם לא עניין של רכילויות. במשפט פלילי אי אפשר להוכיח דברים על סמך השערות. יש צורך בתצריף ראייתי ברור, איתן, אמין ומדויק ולכן חוקרי המשטרה לא היו יכולים לדלג על שלבים בדרך לבירור האמת", טען מנדלבליט. "לפני ארבעה חודשים העבירה המשטרה אלינו את המלצותיה בתיקים 1000, 2000 וחומרי החקירה הועברו לפרקליטות המלווה שהתחילה לעבוד עליהם. בהקשר הזה יש חוסר הבנה לגבי איך הדברים עובדים. יש המלצות - צריך להגיש כתב אישום? ממש ממש לא".
 

כשבועיים לפני דברי מנדלבליט חודשה חקירת תיק 2000. ח"כ איתן כבל ומוזס נחקרו במשרדי להב 433, כשהאחרון נחקר במשך ארבע שעות וחצי. במהלך החקירה, כבל הכחיש כי יזם את חוק "ישראל היום" בכדי לקבל סיקור חיובי בעיתונו של מוזס.