דרור סדן, נוכל רכבי היוקרה, חדשות עשר

לאחר תחקיר אנליסט: "נוכל רכבי היוקרה" נעצר בחשד לעבירות מרמה

מעצרו של דרור סדן, שבחדשות עשר נחשף כי פעל ללא רישיון עסק תקף, ושיקר ללקוחות שרכבם כבר נרכש ובדרכו לארץ כדי להפיק מכך רווחים - הוארך בחמישה ימים

הותר לפרסום: "נוכל רכבי היוקרה", דרור סדן, נעצר אמש (שני) בחשד לעבירות מרמה ומיסים שונות. זאת, לאחר שלפני כשבועיים נחשף בתחקיר "אנליסט" של חדשות עשר כי סדן גבה תשלום מלקוחותיו בעבור ייבוא אישי של מכוניות יוקרה לארץ, על אף שבשנה וחצי האחרונות לא היה לו רישיון המתיר לעסוק בפעילות הזו כחוק.

נוסף על כך, נחשף בחדשות עשר כי סדן ניסה לרכוש באיחור את כלי הרכב שהתחייב כי כבר נקנו. זאת, כדי שהסכום שיצטרך לשלם בעבורן ירד באופן משמעותי. מלבד העובדה כי שנת מודל הרכב התחלפה, האיחור במסירתו הפחית את המכס שנאלץ סדן לשלם. למרות זאת, סדן גבה מלקוחותיו את העלויות המוגדלות שאותן הציג לכתחילה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לא רק בארה"ב: "בריטניה הפרידה מאות ילדי מהגרים ממשפחותיהם"

בריטניה: עובדת בית חולים נעצרה בחשד לרצח שמונה תינוקות

פרסום ראשון: המאבטח בבית החולים נמלט במהלך דקירת האחות

 דרור סדן, נוכל רכבי היוקרה

דרור סדן, "נוכל רכבי היוקרה" (חדשות עשר)

 

כזכור, סדן היה נוהג להבטיח לנהגים כי כלי הרכב שלהם כבר נמצא בדרך לארץ או בנמל אשדוד, בעוד שבפועל הוא כלל לא עלה על האונייה ולפעמים כלי הרכב אפילו לא יוצר. לעיתים, סדן אף מסר ללקוחותיו מספרי שלדה השייכים למכוניות שכלל לא רכשו - כדי שלקוחותיו יאמינו שהרכב יסופק בקרוב.

בשבוע שעבר קיבל סדן ממשרד התחבורה רישיון חדש לייבוא אישי בחברה אחת מתוך שלוש שבאמצעותן פעל, כולן בבעלותו המלאה, ללא עובדים נוספים. כעת, בודקים ברשות המיסים כיצד השיג סדן את הרישיון ואילו מסמכים הציג לשם כך בפני משרד התחבורה.

השופטת נעה חקלאי, שדחתה לבקשת חדשות עשר את צו איסור הפרסום שניסה סדן להטיל על זהותו, האריכה היום את מעצרו ב-5 ימים.