מרכז רפואי גריאטרי, בית חולים שמואל הרופא , חדשות עשר

פרסום ראשון: המאבטח בבית החולים נמלט במהלך דקירת האחות

במצלמות האבטחה בביה"ח הגריאטרי "שמואל הרופא" נראה כי כשהחשוד חשף בפני הצוות את הסכין - המאבטח ברח. "זו תחושה איומה של חוסר ביטחון". מעצר התוקף הוארך בחמישה ימים

פרסום ראשון: המאבטח בבית החולים הגריאטרי "שמואל הרופא" בבאר יעקב נמלט אתמול (שני) במהלך תקיפתה של האחות במקום על ידי מטופל. בתיעוד ממצלמות האבטחה במוסד הרפואי נראה החשוד, כשהוא עומד ליד דלפק האחיות ולצדו המאבטח. כשהוא חשף בפני אנשי הצוות את הסכין שברשותו, המאבטח נראה בורח מיד - ואז החשוד התקרב לאחות ודקר אותה בבטנה.

יו"ר ועד האחיות של בית החולים סיפרה לחדשות עשר: "שמענו שהוא ברח. זו תחושה איומה של חוסר ביטחון, אנחנו לא מאמינים שהוא ברח והשאיר את האחות ככה". לדבריה, "זה רגע של פחד, של אימה. המאבטח עם נשק - זה לא הגיוני שהוא יתנהג ככה".

בד בבד, בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום את מעצרו של החשוד בדקירה בחמישה ימים.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

אושר חוק "שוברים שתיקה": "סתימת פיות שתכתים את ספר החוקים"

"זה אבסורד": צעיר ערבי חווה חרם ממשפחתו בשל תמיכתו בליכוד

"לא הראתה סימני חיים": הוכרזה כמתה - ונמצאה חיה בחדר המתים

כאמור, אתמול אחות בת 65 נפצעה בינוני לאחר שנדקרה בבטנה על ידי מטופל, ופונתה על ידי צוות מגן דוד אדום לקבלת טיפול רפואי בבית החולים אסף הרופא. החשוד, מבקש מקלט מאריתריאה בן 30, עוכב לחקירה על ידי המשטרה ונסיבות המקרה נבדקות. הדוקר היה מאושפז בעבר במקום והגיע למתחם בית החולים וכשפגש באחות דקר אותה.

בדרך לדיון הארכת מעצרו של החשוד בבית משפט השלום בראשון לציון, הוא חש ברע ופונה לבית החולים אסף הרופא, שם מאושפזת גם האחות, כאמור. הדיון בעניינו נדחה בשל כך בכמה שעות, אולם לבסוף הורה בית המשפט על הארכת מעצרו עד ליום ראשון הקרוב. 

 מבקש המקלט מסודן שדקר אחות בביה"ח שמואל הרופא
 

החשוד בדקירת אחות בביה"ח שמואל הרופא (חדשות עשר)

 

יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, התייחסה הבוקר בתוכנית "בוקר אור" להחלטת האחיות לשבות מחר בעקבות הדקירה. כהן סיפרה שהמאבטח בכניסה ליווה את המטופל למחלקת ריאות. "ברגע שהוא נכנס למחלקה, הוא אמר לאחות שהוא רוצה להתאשפז, ואז דקר אותה", סיפרה. "אומרים שהמעיים שלה יצאו החוצה. זו לא תוצאה של השפעת תרופות, הוא תכנן את זה מראש. המאבטח ירה לו ברגל. האחות הובהלה לאסף הרופא לחדר ניתוח".

"אנחנו שומעים מדי שבוע שצוותים רפואיים מגיעים לחדר מלחמה", אמרה כהן בהתייחס לאלימות בחברה הישראלית כלפי אחיות ועובדים בבתי החולים. "הם מגיעים לעבודה ולא יודעים אם יחזרו בשלום. לאחר רצח טובה קררו ישבה ועדה שנה שלמה והוציאה את המסקנות, אבל לא ביצעה אותן".

"כל אדם צריך לדעת שאם הוא מרים יד על עובד במערכת הבריאות, יהיה שיפוט מהיר וכל אחד ידע שהעונש שיקבל יהיה שווה", המשיכה. "אנחנו מחר שובתות ליום. אין לנו שום דבר נגד החולים אבל לא משאירים לנו ברירה. האשמים לדעתנו הם משרד הבריאות, משרד האוצר וראש הממשלה".