ליברמן: ההתנגדות לחוק - בגידה; גבאי: "לא שיפרת תנאי החיילים"

שר הביטחון תקף את יו"ר המחנה הציוני: "הוא מבין מה יותר טוב לחיילים מהרמטכ"ל?". גבאי הגיב: "הכרתי את הרמטכ"ל כשאתה אכלת מצופים באפסנאות והשותף שלך כתב ב'במחנה'"

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (שלישי) להחלטת יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי שלא לתמוך בחוק הגיוס, שאושר הלילה בכנסת בקריאה ראשונה. בתגובה תקף אותו גבאי בטוויטר.

"אבי גבאי מבין מה יותר טוב לחיילים מהרמטכ"ל וראש אכ"א?", תהה ליברמן בריאיון ברשת ב'. "זה שהוא לא הצביע בעד החוק זו בגידה. אני מפרגן ליאיר לפיד שהתעלה מעל לגימיקים והצביע לגופו של עניין".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בגלל המונדיאל: פעילים רוסים מצילים כלבי רחוב - לפני שיומתו

סוכן משטרתי סמוי שפעל באזור המרכז הפליל 30 חשודים בסחר בסמים

התחזית: בהיר ובלי שינוי ניכר בטמפ'; עומסי חום בהמשך השבוע

"את הרמטכ"ל הנהדר שלנו הכרתי כשהיה מג"ד 13 בזרעית, בזמן שאתה אכלת מצופים באפסנאות והשותף שלך כתב ב'במחנה', השיב גבאי. "גיוס זו החלטה ערכית. הרמטכ"ל גם ביקש שתשפרו את תנאי החיילים כדי שלא יקוששו תרומות בארה"ב. בזה לא טיפלת!".

עוד הוסיף גבאי: "כשליברמן יתפנה מהספינים ומעיסוק בשחיתות של החומה האנושית המקיפה אותו, אולי יהיה לו זמן לבקש מצה"ל את הנתונים על כמות החיילים והלוחמים שמבקשים ממפקדיהם חופשה מיוחדת, כדי לעזור בבעיות הפרנסה בבית. לא לכולם יש אבא שבגיל 21 מעביר להם מקפריסין מיליונים לחשבון הבנק".

ח"כ איציק שמולי הגיב לציוצו של גבאי, וכתב: "מוגש כשירות לשר הביטחון על המצב הכלכלי של החיילים: 23% מהחיילים נאלצים לעבוד במקביל לשירות, 25% מהחיילים באוברדרפט, 59% מהחיילים תלויים בסיוע הכלכלי של ההורים, 23% מהחיילים מסייעים בעצמם להורים".

 השר ליברמן בוועידת ג'רוזלם פוסט
 

השר ליברמן בוועידת ג'רוזלם פוסט( אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

 

"במקום להילחם למען החיילים ולהוכיח נחישות, לפיד נכנע לקומבינות פוליטיות עם ליברמן והחרדים, התקרנף והפקיר את ערכי המחנה שלנו כדי להציל את ממשלת הכישלון של נתניהו", אמר גבאי לאחר שאושר החוק. "אבל אנחנו נדאג שאלו שמתגייסים ותורמים יתוגמלו בשכר ראוי. אנחנו בצד של החיילים והחיילות. כשנגיע לשלטון – אנחנו נדאג להם".

כאמור, מליאת הכנסת אישרה הלילה בקריאה ראשונה את החוק. 63 ח"כים תמכו בחוק ו-39 הצביעו נגד. בסיום הדיון ולפני ההצבעה הודיע כצפוי ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני), מרכז האופוזיציה, כי ההצבעה היא גם אי-אמון בממשלה. הקואליציה בסיוע מפלגת יש עתיד מהאופוזיציה הצביעה בעד חוק, ואילו מפלגות החרדים (יהדות התורה וש"ס) התנגדו. חברי הרשימה המשותפת לא נכחו במליאה. הח"כים החרדים לא הצביעו בסיבוב הראשון ורק לאחר שווידאו כי אכן יש רוב מוצק להצעת החוק - הצביעו נגד. בתום ההצבעה התחבקו חברי סיעת יש עתיד.

אבי גבאי. ארכיון
 

אבי גבאי לאחר ניצחונו בפריימריז לראשות מפלגת העבודה(רויטרס )

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן, שאינו מכהן גם כחבר כנסת ולכן לא נכח במליאה, כתב בחשבון הטוויטר לאחר מעבר החוק בקריאה ראשונה כי "הכנסת גילתה אחריות ואישרה את חוק הגיוס בקריאה ראשונה. לפני 4 חודשים טרפדנו חוק גרוע שעשה צחוק מהשוויון בנטל. הלילה התייצב רוב הכנסת מאחורי החוק של מערכת הביטחון. הממלכתיות ניצחה את הספינים והמחלוקות. אני מקווה שהחוק יאושר, ככתבו וכלשונו, בקריאה שניה ושלישית עוד במושב הזה".

ההצבעה בכנסת היא אמנם על הקריאה הראשונה של החוק, אך עיני הנוכחים יהיו נשואות לעבר הקריאה השלישית בעוד כשלושה שבועות. ליברמן מתעקש שהחוק יעבור בכל הקריאות ככתבו וכלשונו, למעט שינויים קלים מאוד שיקבלו את אישור הרמטכ"ל ובג"ץ.