בגלל המונדיאל: פעילים רוסים מצילים כלבי רחוב - לפני שיומתו

כשהמדינה אירחה את אולימפיאדת החורף, היא התמודדה עם החיות המשוטטות על ידי הריגת עשרות מהם. הפעילים מחו: "הם לא חושבים על דרכים הומניות לפתרון הבעיה"

לא רק מונדיאל: פעילים לזכויות בעלי חיים ברוסיה פתחו במבצע לאיסוף כלבים מהרחובות למכלאות ולמקלטים. זאת, מחשש שיומתו על ידי הרשויות, כפי שאירע לפני אולמפיאדת החורף ברוסיה ב-2014.

כשרוסיה אירחה את האולימפיאדה בעיר סוצ'י, השוכנת לאורך חוף הים השחור, הרשויות החילטו להתמודד עם בעיית כלבי הרחוב שלה על ידי הריגת עשרות כלבים משוטטים, כדי שלא יפריעו לתיירים שהגיעו לעיר. המהלך ספג ביקורות בין-לאומיות קשות, ואפילו שחקנים אולימפיים אימצו כלבים מהרחוב כמחאה וכדי להעלות מודעות להרג.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

בזכות האירוויזיון: אושר בקריאה ראשונה חוק ביטול פיצול התאגיד

פער חברתי וגזילת מקומות עבודה: האירופים סולדים מהמהגרים

בתום דיון סוער במליאת הכנסת: חוק הגיוס אושר בקריאה ראשונה

אלנה סבינטסבה, פעילת זכויות בעלי חיים בעיר, אמרה: "הם לא חושבים על דרכים אנושיות לפתרון הבעיה. הם מסכימים בשתיקה עם מה שהתרחש כאן". לדבריה, "זה זעזע אותי, אז החלטתי לנסות ולעשות הכל כדי שהציבור ילמד על דרכים נכונות לוויסות מספרם של כלבים חסרי בית".

הפעם, לקראת המונדיאל, פעילי בעלי חיים הבינו שצריך להילחם בתופעה והחלו לאסוף את הכלבים מהרחוב עוד לפני שהרשויות יגיעו אליהם - מהלך שרשם הצלחה.

 אלנה סבינטסבה, פעילת זכויות בעלי חיים ברוסיה
 

אלנה סבינטסבה, פעילת זכויות בעלי חיים ברוסיה(חדשות עשר )