בזכות האירוויזיון: אושר בקריאה ראשונה חוק ביטול פיצול התאגיד

מליאת הכנסת אישרה פה אחד את הצעת החוק, שתמנע את הפרדת חטיבת החדשות מתאגיד השידור "כאן". ההחלטה התקבלה ע"י רה"מ כדי למנוע בעיות באירוח תחרות השירים בישראל ב-2019

הצעת החוק לביטול הפיצול בתאגיד השידור הציבורי אושרה הלילה (שלישי) פה אחד בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. 54 חברי כנסת הצביעו בעד החוק, בעוד אף אחד מהנוכחים במליאה לא התנגד. 

החלטת הממשלה לקדם את ביטול הפיצול הגיעה בעקבות דרישת איגוד השידור הציבור האירופי לבצע את המהלך, על מנת שיתאפשר לקיים את האירוויזיון בישראל על פי חוקי התחרות. הצעה דומה של חברי הכנסת איתן כבל ויוסי יונה (המחנה הציוני), שהוצמדה להצעה הממשלתית, נדחתה לאחר ש-20 ח"כים הצביעו בעדה, אך 30 הצביעו נגדה.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

"להשוות תנאיו לנשיא": חוק פטור ממס לרה"מ אושר בקריאה ראשונה

הלחימה בסוריה: אפילו דאע"ש עדיף על פני איראן בגבול עם ישראל

"אנחנו באים, זה בסדר": המפגש עם הנערים שנלכדו במערה • תיעוד

 שר התקשורת איוב קרא בריאיון לשיש עם אילה חסון
 

שר התקשורת איוב קרא (חדשות עשר)

 

בדברי ההסבר לחוק נכתב כי "לאחרונה התקבלו מאיגוד השידור האירופי מכתבים בעניין ההשלכות האפשריות של הקמת תאגיד חדשות ייעודי ונפרד על פי הוראות תיקון מס' 8, על חברותו של תאגיד השידור הישראלי באיגוד ועל קיום תחרות האירוויזיון בישראל בשנת 2019 .כדי להסיר את החשש מהשלכות אפשריות כאמור ובכלל זה להבטיח את קיומה של תחרות האירוויזיון בישראל, מוצע לבטל את הסעיפים הנוגעים להקמת תאגיד חדשות נפרד בתיקון מס' 8".

חברת הכנסת איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני) התייחסה להצבעה על שתי ההצעות: "לחקיקה המטורפת של הקואליציה מתווסף גם מאמץ מכוער של איוב קרא לביזוי של איתן כבל על חוק שהניח כבר לפני שנה לביטול ההפרדה בתאגיד בכך שהקואליציה הצביעה נגד הפרטית אחרי שהצבענו בעד הממשלתית. כל הכבוד ילדים קטנים. לכו לחפש איזה toy".

כזכור, לפני כחוש וחצי ניצחה המשלחת הישראלית בראשות הזמרת נטע ברזילי בתחרות האירוויזיון שנערך בליסבון. בעקבות הזכייה, כמתחייב מהפרוטוקול, ישראל נבחרה לארח את תחרות השירים בשנת 2019. כדי למנוע תסבוכת משפטית, תקשורתית ופוליטית עם איגוד השידור האירופי החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו לגנוז לעת עתה את רצונו לפצל את חטיבת החדשות מתאגיד השידור "כאן", כפי שרצה לעשות מרגע הקמת התאגיד ובמהלך השנה הראשונה להרצתו.