שנה לאחר התאונה הקשה: הפלסטיני פגש את המתנחלים שחילץ

למרות הקושי לאתר את האיש שהגיש להם עזרה ברכבם המרוסק, משפחת ביר התעקשה למצוא את עבד. "לעד אני חייב לך", אמר האב אריאל במפגש המרגש. "כולנו אחים", ענה לו המחלץ

בני משפחת ביר, תושבי ההתנחלות אפרת, קוראים לעבד, פלסטיני מחברון, "המלאך". בחודש יולי שעבר, עבד חילץ מרכבם את בני המשפחה, רגעים לאחר תאונה קשה שעברו בדרכם לירושלים. במשך חודשים ניסו לאתרו וביום חמישי האחרון, הצליחו סוף סוף לקיים את המפגש, במלאת שנה לתאונה.
 

"נתת משמעות אמיתית לחיים שלי" אמר אב המשפחה אריאל ביר לעבד. "לעד אני חייב לך". בתגובה אמר עבד כי "כולנו אחים", ושחזר את הרגע שבו הבחין ברכב המרוסק. "הדבר הראשון שחשבתי עליו זה איך להוציא את הילד", סיפר גיבור האירוע. "כי אם הוא היה נופל, הראש שלו היה נחבט בשמשה. לכן הוצאתי אותו".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הלחימה בסוריה: אפילו דאעש עדיף על פני איראן בגבול עם ישראל
"רוצחים, טרוריסטים": אושר חוק קיזוז שכר מחבלים מכספי הרש"פ
החל הדיון בחוק הגיוס; מתיחות בין חברות הקואליציה
 

 עבד ואריאל במפגש, שנה לאחר התאונה
 

עבד ואריאל במפגש, שנה לאחר התאונה( חדשות עשר)

 


הניסיונות לאתר את המלאך השומר של בני משפחת ביר, המתגורר באזור עוין במיוחד לישראלים, לא הייתה קלה, אך אריאל התעקש וכאמור לאחר שנוצר הקשר התקיים המפגש. מבחינתם של עבד ומשפחת ביר, מדובר במפגש מקרי בנסיבות טרגיות שבהן האנושיות הבסיסית הביסה את המציאות הפוליטית. הם גם מאמינים שגילויי אחווה ומסירות שכאלה בין ישראלים לפלסטינים יבססו אמון בין הצדדים. "אין דם ואין עמים ויש רק בני אדם", סיכמה שלומית ביר, סבתם של הילדים שניצלו. "ואת זה לפעמים אנחנו שוכחים".