עפיפון תבערה נחת במכללת חמדת הדרום; 8 שריפות פרצו מאז הבוקר

העפיפון נמצא במוסד שבסמוך לנתיבות, כמו גם בלונים בחוף אשקלון, אשכול ושער הנגב • דיווח פלסטיני: צה"ל ירה לעבר מפגינים שניסו לחדור לישראל - ונעצרו. פצועים במקום

  • פורסם ב:
  • 02/07/2018 12:31
  • |
  • עודכן ב:
  • 02/07/2018 16:22
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

שמונה שריפות פרצו היום (שני), מאז שעות הבוקר, בגזרת עוטף עזה כאשר לוחמי האש, בסיוע רכזי הביטחון הישוביים וצוותי קק"ל פועלים לכבותן. השריפה הגדולה ביותר מתחוללת בנתיב העשרה ובניסיון לבלום את התפשטותה, שלושה צוותי כיבוי בסיוע ציוד הנדסי פועלים במקום.

בתוך כך, עפיפון תבערה נחת היום במכללת חמדת הדרום בסמוך לנתיבות. במהלך היום אותרו בלוני תבערה במועצה האזורית חוף אשקלון, במועצה האזורית אשכול ובשטח חקלאי במועצה האזורית שער הנגב. זמן קצר לאחר מכן, מחבל אחד נהרג בתקרית בגבול הרצועה. ארבעה מחבלים פלסטינים ניסו לחדור לשטח ישראל ממזרח לרפיח באזור כרם שלום ולהצית עמדת צלפים נטושה. כוח צה"ל ביצע מרדף אחר הארבעה, ירה לעברם והרג אחד מהם, פצע אנושות חשוד נוסף, ועצר אדם שלישי, כך הודיע דובר צה"ל. החשוד הרביעי נפצע אף הוא וברח חזרה לשטח עזה. הוא מטופל בבית חולים מקומי ומצבו בינוני, כך לפי דיווחים פלסטינים.

נשיא מכללת חמדת הדרום, פרופ' שאול קרקובר, אמר בעקבות נפילת העפיפון בשטח המכללה: "האירוע היום מדגיש בצורה הברורה ביותר עד כמה אבסורדית ולא הגיונית החלטת הממשלה שלא להעביר תקציב למיגון המכללה ולהפוך את חיי הסטודנטים והצוות להפקר, ואם עפיפון נחת בשטח המכללה בוודאי שזה יכול להיות מחר גם פצמ"ר חלילה. אין לנו ממ"ד בפנימיות, אין גידור למכללה, כאשר השמירה מתבצעת על חשבון המכללה, וממד"ים שמכסים רק חלקים מסוימים מאוד במכללה נבנו ממש לאחרונה על חשבוננו בעלות של כמיליון שקלים, דבר שהוביל לגרעון משמעותי".

 שריפה במועצה האזורית שדות נגב
 

שריפה במועצה האזורית שדות נגב( רפי בביאן)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

המשטרה צפויה להמליץ על סגירת התיק נגד האב גבריאל נדאף

אישום: ביצע עבירות מין בבנותיה של זוגתו, תיעד - והעלה לרשת

קצין בכיר חשוד בקשר בלתי הולם עם קצינה ששירתה תחת פיקודו

"מכל בחינה המכללה מוזנחת על ידי הממשלה מבחינה ביטחונית והיום ראינו כי האיום הוא ממשי ומוחשי", המשיך. "היום זה עפיפון וב"ה לא קרה דבר ולא הייתה פגיעה בנפש או ברכוש, אבל מחר כאמור באותה מידה ינחת במכללה חלילה פצמ"ר ואנו פשוט לא מוגנים וזו שערורייה. בעקבות בניית המרחב המוגן החדש, קיצצנו את הכסף מההוראה, מהציוד וממשכורות העובדים, אבל לאור הארוע היום ברור כי לא נתפשר על חייהם של הסטודנטים ואנשי הצוות. אנחנו מבקשים לא לחכות חלילה לפגיעה בנפש ומצפים מהמדינה לקחת אחריות באופן מידי ולפתור את הבעיה".

ביום שישי הופל רחפן של צה״ל במהלך ההפגנות ברצועת עזה, בהן השתתפו כ-2,000 אנשים, בשישה מוקדים שונים. מהצבא נמסר כי כלי הטיס פעל לתיעוד המפגינים, וכי "אין חשש לדלף מידע". משרד הבריאות הפלסטיני מסר כי נער בן 13, יאסר אמג'ד אבו נג'א ומוחמד פאוזי אל-חמאידה בן ה-24 נהרגו. עוד מסר משרד הבריאות הפלסטיני כי 415 בני אדם נפצעו, וכי שלושה מהפצועים הם חובשים.

צה"ל ירה רימוני גז לעבר פלסטינים במרחב חאן יונס לאחר שהשליכו אבנים ובקבוקי תבערה. מצה"ל נמסר כי היה עשן רב במקום בעקבות הבערת צמיגים. במהלך ההפגנה על גדר הרצועה נזרקו אבנים ומטען לעבר הכוחות, והיה ניסיון לחבל בגדר.

כמו כן, בוצעו מספר יירוטים של בלוני תבערה שהוברחו מהרצועה. בין כרם שלום לחולית נפל עפיפון תבערה וגרם להצתה. כוחות הכיבוי פעלו במקום. דליקות הוצתו גם בעלומים ובסעד.