האלימות בכבישים: מה עושה המשטרה כדי למגר את ההפקרות?

יותר ויותר מקרי אלימות בכביש עולים לכותרות וריבוי הריאיות מביא להעמדתם לדין של העבריינים • טובה קיומוב שהותקפה בשישי האחרון: "לא חשבתי שאפול קורבן לדבר כזה"

לפי נתוני אור ירוק כמעט אחד מכל שני נהגים נתקל באלימות בין נהגים לפחות פעם אחת במהלך השנה האחרונה. האירוע שהתרחש ביום שישי האחרון ושבו הותקפה הנהגת טובה קיומוב על-ידי נהג שצפרה לו, תועד במצלמות והעלה את המקרה לסדר היום הציבורי. כבישי ישראל הפכו אלימים והמשטרה מנסה לפתור את המצב באמצעות התיעודים הרווחים וטכנולוגיות נוספות שהופכות נפוצות יותר ויותר.

אתמול (ראשון) ספרה קיומוב ל"אורלי וגיא" יחד עם בעלה, רוני אולרו, על האירוע הקשה ועל הפגיעות הפיזיות והנפשיות שגרם. "לא חשבתי שאהיה קורבן לדבר כזה, אבל הנה, עכשיו אני, טובה, נקלעתי לסיטואציה כזאת", היא מספרת. "הפגיעה העיקרית היא נפשית ופיזית. כמה שברים באף ופגיעה בארובת העין. אני גם סובלת כעת מסיוטים בלילות ובוכה לבעלי שאני מפחדת. אני לא יכולה ללוות את הילדים לקייטנה וגם הם לקחו את מה שקרה לי באופן מאוד קשה".


גם בעלה של קיומוב, רוני אולרו, שהיה על קו הטלפון עם אישתו בזמן שהותקפה ושמע את האירוע האלים בעת התרחשותו, מספר על החוויה הקשה מהזווית שלו. "זו סיטואציה לא קלה לאף אדם, ובטח שלא לאדם ששומע את אם ילדיו מותקפת. שמעתי חבטה נוראית ולאחריה עוד חבטות כמו בעיטות ואגרופים. צרחות אימים. בין אם הייתה צפירה ובין אם לא, בטוח שזה לא מצדיק התנהגות אלימה וביריונית".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:
הלחימה בסוריה: תיעוד - עיר האוהלים שהוקמה סמוך לגבול ישראל
מונדיאל 2018: הילד הצרפתי בן ה-19 שאף אחד לא מצליח לעצור
עדות שרה נתניהו: אזמין שוב את מושיק גלאמין שיראה שהבית הרוס
 

 טובה אולרו, טוענת שהותקפה על ידי נהג בעפולה לאחר שהעירה לו
 

טובה קיומוב (חדשות עשר )

 


בשיחה עם אורלי וגיא הגיב סנ"צ אבי אוחיון, קציף אגף חקירות במודיעין מרחב ירקון על האלימות הגואה בכבישים וההתמודדות של המשטרה. "העולם הטכנולוגי עוזר לנו להביא ראיות טובות יותר כעת כשהכל מצולם וכן יש שימוש באמצעים טכנולוגים נוספים", אמר אוחיון. "האמצעים הללו עוזרים לנו לתפוס נהגים אלימים ולהביא אותם לדין".
 

כאמור, אירוע תקיפתה של קיומוב אינו היחיד שנראה במסגרת סיטואציות אלימות בכבישי ישראל. אתמול הוגש כתב אישום נגד תושב ראשון לציון בן 42, שב-23 במאי, בשעת לילה מאוחרת בלב תל אביב, פצח בריב עם נהג אחר ובסופו של דבר הוציא מרכבו אקדח ברישיון וירה ברכב השני.


בתוך כך, שלושה צעירים בני 27-25 החשודים כי תקפו נהג מונית שאסף אותם ממועדון באזור באר שבע במהלך סוף השבוע בשל סכסוך כספי, נעצרו אתמול. כתוצאה מהתקיפה נחבל הנהג בפלג גופו העליון. השלושה אותרו במספר מקומות ברחבי הארץ.


.