רדואן פאיד, אסיר שנמלט מהכלא בצרפת , אינטרפול

עלה למסוק, נחת מחוץ לכלא - ונמלט ברכב: הבריחה של אסיר העולם

שלושה גברים חמושים הנחיתו את כלי הטיס בחצר בית הכלא שבפרברי פריז והעלו אליו את רדואן פאיד המרצה מאסר ממושך. בהמשך הציתו את המסוק וברחו • צפו בתיעוד

תיעוד: שודד צרפתי הנידון למאסר עולם נמלט היום (ראשון) מבית הסוהר בדרך מקורית ויוצאת דופן. הפושע, רדואן פאיד בן ה-46, נעזר בשלושה גברים חמושים שהנחיתו מסוק בחצר בית הסוהר "רו" שבפרברי פריז. הם פרצו למתחם והבריחו את האסיר מחדר הביקורים שבו שהה אל עבר כלי הטיס. 

המסוק טס בשמי פריז ונחת באזור נמל התעופה שארל דה גול - שם הציתו הפושעים את כלי הטיס ונמלטו באמצעות מכונית מסוג רנו מגאן שחורה, לכיוון הכביש המהיר המחבר בין הבירה הצרפתית לעיר ליל שבצפון המדינה. שר הפנים הצרפתי מסר כי כוחות הביטחון עורכים סריקות משמעותיות לאיתור האסיר הנמלט. עוד נמסר כי במהלך הבריחה איש לא נפגע. 

עוד בחדשות עשר:

השרים אישרו את חוק המצלמות; הצבעה במליאת הכנסת - בהמשך השבוע

התקיפה באיכילוב: חמישה חודשי עבודות שירות נגזרו על אליה קדוש

צפו: שניות לאחר השיגור - הרקטה היפנית מתרסקת לקרקע

בשנות ה-90, פאיד היה חלק מכנופיית פשע שעסקה בשודים מזוינים, ובשנת 2001 נידון למאסר עולם בעקבות שוד שהסתבך בסביבת פריז. במהלך אותה הפעולה, שבמסגרתה נשדדה משאית עם כסף רב, נהרגה שוטרת בת 26.

ב-2010 הוא פרסם ספר שבו טען כי ויתר על חיי הפשע. עם זאת, בשנת 2013 פאיד ניסה לראשונה להימלט מבית הכלא. הוא השתמש בחומרי נפץ כדי לפרוץ מספר דלתות, לקח עמו בני ערובה והסתובב חופשי עד שנתפס לאחר כחודש וחצי. בעקבות כך, הועבר לכלא אחר שבו הוחזק בבידוד, עד שנמלט היום בשנית.